En İyi WordPress Seo Eklentileri Hangileridir


0

En İyi WordPress Seo Eklentileri Hangileridir ?, sorusuna olmazsa olmaz wordpress seo eklentilerini tanıtarak başlayalım. WordPress seo eklentileriyle birlikte blog, websitesi, gibi yapılan interaktir güncellemeleri daima içerisinde barındıran dünyanın en büyük açık kodlu yazılımıdır.

Tabiki diğer açık kodlu hazır sitelerin hakkınıda yememek lazım bunlar arasında opencart, presta, magento, gibi eticaret alanında güçlü yazılımlarda vardır ama kulvarlarının farklı olması wordpressi kendi alanında birinci yapmaktadır.

Ve wordpress’in seo eklentileriyle de diğerlerinde olmayan bu etkin özelliği ile google dostu yazılımlı wordpress tema da kullandımı web siteniz neden ilk sırada olmasın.

İşte sizler için yani wordpress kullanıcıları için derlediğimiz en iyi wordpress seo eklentileri açıklayarak sizlere katkı sağlayalım dedik. İşte yazımız ile ilgili detaylar aşağıdaki gibidir;

WordPress All in One SEO Pack Eklentisi;

 all-in-one-seo-pack-wordpress-eklentisi

Bu eklentiyi zaten bilen bilmektedir. Daha çok wordpressi ilk defa kullanacaklar için  hatırlatalım. All in one seo pack wordpress eklentisi seo için en çok kullanılan ve en popüler seo eklentisidir. Peki wordpress All in seo pack eklentisi ne işe yarar veya size ne gibi katkılar sağlar. işte aşağıda maddeler halinde sizlere sıralayalım.

  • XML Site haritası desteği.
  • Google Analytics desteği.
  • Gelişmiş Yapıda URL’ler.
  • Tüm arama motorları için otomatik sayfa başlığı ve açıklaması girme imkanı.
  • Otomatik META etiketlerinin oluşması konusunda destek sağlayan yapısı.
  • Kopya içerikleri engellemeye yarayan özellikleri vardır…

Şimdi sıra yine wordpress seo eklentileri arasından seçtiğimiz olmazma olmaz bir eklenti olan wordpress google xml sitemaps eklentisini tanıtalım.

WordPress Google XML Sitemaps Eklentisi;

google-xml-sitemaps-seo-eklentisi

Bu eklenti sayesinde isminden de anlaşıldığı üzere sitenizde paylaştığınız yazıların haritasını yani site haritanızı oluşturmaya yaramaktadır. Arama botlar yani google botları başta olmak üzere tamda onların istediği sistemde site maplar hazırlayarak sitenize çok ciddi katkılar sağlamaktadır.

Diğer türlü google ye site map yazdığınızda çıkacak olan site map yapma siteleri sınırlı imkan sunmaktadır. Bu eklenti sayesinde bütün bu işleri otomatik olarak yapma imkanı kazanıyorsunuz.

Ve en önemlisi sitenizde yapmış olduğunuz değişikliği anında google ye bildirir ve google botları sitenizi ziyaret ederek değişikliği sağlar.

Son olarakta bizler açısından tecrübemiz neticesinde sizlere wordpress seo için olmazsa olmazlardan sonuncusunu tanıtalım. WordPress seo eklentileri 2015 yılında da etkinliğine devam edeceğe benzeyen wordpress super cache seo eklentisidir. Bu eklenti sayesinde wordpress kullanıcılarının kazanacaklarını aşağıda sıralayalım.

WordPress WP Super Cache Eklentisi;

wp-super-cache-seo-eklentisi

Sitenizde veya bloğunuzda bulunan yazılarınızı içeriklerinizi görsellerinizi ve diğer bilgileri kullanıcı siteye girer girmez ön belleğe alarak siteyi yormadan bilgisayara kurulu cockie aracılığıyla müşterilerinize sunarak sunucu performansınızı artırır.

Böylece web siteniz daha hızlı açılacak ve google sitesi hızlı açılana verdiği değerden sizlere de düşen payı vererek üst sıralara çıkmanızı sağlayacaktır.

Bu wordpress seo eklentisi diğer bu görevi yapan eklentiler arasında en iyisi olduğundan ve google başta olmak üzere bing, yahoo gibi diğer arama motorları da bu hızı önemseyerek sitenizin gücüne güç katacaktır. Bu yüzden bu wordpress seo wp super cache eklentisini mutlaka denemenizi öneririz.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments