Perşembe , Haziran 30 2022
Son Haberler
Anasayfa / Firma Tanıtım / Sitenizi GTmetrix ile Analiz Edin

Sitenizi GTmetrix ile Analiz Edin

GTmetrix mi acaba diğer site değerlendirme araçlarımı diye bir soru aklınıza düştüğünde  sizlere vereceğimiz cevap tabiki gtmetrixdir. Birçok webmasterın veya seocuların  son zamanlarda başvurduğu  bir site aracı olan gtmetrixi sizler için faydalarından bahsetmek için sayfamıza konu ettik.

İlk başlarda moralinizi bozarken analiz sonucu eğer talimatlarda bildirilen uyarılara dikkat edip sitenizi talimatlara göre uyarlarsanız göreceksiniz ki sitenizi zirvelere taaşıyacaksınız.

Özellikle wordpress altyapısıyla yapılan siteleri değerlendirdiğinizde siteinizin bir hayli yavaş olduğu puanlamanızın da çok aşağılarda olduğu görülür. Bunu nedenleri çok olmakla birlikte başlıca nedenlerinden biri de kullanmış olduğunuz eklentilerdir.

Genellikle wordpress altyapılı sitelerin en çok tercih ettiği EKLETİLER aşağıdaki gibidir. İşte aşağıdaki bu eklentileri kullandığınızda gere java kodlarınız gerekse css kodlarınız çoğalacağı için sitenizi yavaşlatacak ve kod fazlalığı hatası verecektir.

En çok tercih edilen WordPress eklentileri;

  1. All in One SEO Pack: Sitenize seo yapmaya katkı sağlar.
  2. Akismet: Yorumların spam kontrolü yapılır.
  3. Google XML Sitemaps: XML site haritası oluşturulur.
  4. Contact Form 7: iletişim formu eklentisi.
  5. WP Touch: Cihazlarınız Mobil gösterime kavuşturulur.
  6. WordPress Importer: WordPress sitenizi yedekleye yarar.

Ve bu şekilde uzayıp giden eklentiler sonucu web siteniz yavaşlamaktadır. Veya fazla kodlar sayesinde sitenizin kalite puanı google gözünde bitmektedir.

Peki alınan değerlendirmeler eğer düşükse dert etmeyin. Çünkü sizlere bahsedeceğimiz teknikler sayesinde sitenizin hızı artacak böylece google’nin gözünde hakettiğiniz değere kavuşacaksınız.

“Google’da üst sıralara yükselmek için web siteniz için ne yapmamız gerekiyor?”

PageSpeed Insights sayesinde web sitenizi analiz edeceksiniz ve orada söylenen talimatları uygulayarak sitenizi hem hızlandırabilir hem de hakettiği yerlere getirebilirsiniz.

google-pagespreed-insights-ile-site-analizi

GTmetrix  ile sitenizi google pagespeed ile verilen talimatlara uyarak hem siteiniz üst sıralara gelecek hemde arama motorları sayesinde daha iyi yerlere geleceksiniz.

İşte sıradan bir analiz aracı sayesinde kendinizi hakettiğiniz yerlerde görebilirsiniz. Daha fazla web sitenizin ihtiyaç duyduğu fikirlere sahip olmak isterseniz web sitemiz olan www.eticaretist.com u ziyaret ederek bütün seo ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.gtmetrix-analiz-sayfasi

Çünkü artık seo gibi web sitelerin ihtiyacı olan olmazsa olmaz uygulamalarda ihtiyaç duyacaksınız. Bu ihtiyaçlarınında karşılandığı sitemiz sizlere keyifli seo uygulamaları sunacaktır. Şimdiden iyi eğlenceler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Kaplama Ürünleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler başlıklı makalemizde kaplama sektörü, kaplama ürünleri ve kaplama ürünü tercihi hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Alafranga Tuvalet Neden Tıkanmaktadır?

Alafranga Tuvalet Neden Tıkanmaktadır? Gündelik koşturma içinde tuvalet tıkanıklığı sorunu hem hiç beklenmeyen hem de ...

3 Yorumlar

  1. Bu paylaşım bence ihtiyaç duyulan bir şeydi. Çünkü son zamanlarda hız durumu mobil durumu vs bir çok şey isteniliyordu. bu sayede öğrenmek kolay oldu.

  2. gerçekten çok müthiş bir yazı olmuş. yer imlerine kaydettim tekrar detaylıca okucam.

Bir cevap yazın