Site Linkini Google’ye Hemen Tanıt


0

 

Son zamanlarda bilgi hırsızlığı almış başını giderken bizlerde sizler için bu konu hakkında nasıl davranmanız gerektiği hususunda bir nebze katkı sağlamak amaçlı bu yazımızı yazma gereği duyduk.

Diyelimki özgün içerikli bir makale yazdınız ve sitenizde yayınladınız. Eğer sitenizi günlük aktif etmiyorsanız siteniz google botları tarafından hemen indexlenmeyecektir. Bu da o eklemiş olduğunuz sayfanızın hemen tanınmamasına hemde bir başka emek hırsızlarına ekmek çıkartacaktır.

Bu kanıya varırken internette surf yaparken bir blog sitesinde rastlamıştım. Elemanın teki şu şu konuda haberi ilk ben yayınladım fakat aynı haberi almış birisi kendi sitesinde yayınlamış ve onunkini gösteriyor google. Ama önce ben yazmıştım neden onunkini kabul etti de benimkini etmedi diye böyle bir şey okumuştum. İşte mevzu tamamen bizi anlatmakta. Bu yazımızı özetlemekte.

Peki bilgi hırsızlarına yem vermemek için yazdığınız bir özgün makalenizi googleye tanıtmak için neler yapmanız gerekmektedir bunları size aşağıda maddeler halinde sıralayalım.

Google Web Yöneticisi Araçları programına üye olduktan sonra ise aşağıdaki adımları izleyerek kolay bir şekilde site linklerinizi Google’ye ekleyebilir ve Google site kaydı için işlem başlatabilirsiniz:google-site-tanitma

Google’ye Site Linkini Hemen Tanıtma Adımları

  • Google Web Yöneticisi Araçlarında oturum açarak, bağlantısını eklemek istediğiniz siteyi seçin.
  • Çıkan menülerden (sağ tarafta görebilirsiniz) Tarama => Google gibi Getir kısımlarına tıklayın.
  • Açılan pencerede site url’nizi girebilirsiniz. Burada sitenizin ana sayfasını eklemek için kutucuğu boş bırakın. Alt sayfalardan birini eklemeyi dilemeniz durumunda ise kutucuğa bu bağlantı yolunu ekleyin.
  • Adresi girdikten sonra Web’i seçin ve Getir semblolüne tıklayın. İlgili bağlantının getirilmesinin 15 dakikaya kadar sürebileceğini göz önünde bulundurun.
  • Google adresinizi başarı ile getirince alt kısımda göreceğiniz “Dizine Gönder” seçeneğine tıklayın. Eğer sadece ilgili bağlantıyı dizine eklemek istiyorsanız çıkan ekranda URL’yi seçin. Öte yandan bu bağlantıyı ve ona bağlantılı olan tüm sayfaları dizine eklemek istiyorsanız URL ve bağlantı verilen tüm sayfalar seçeneğini seçin. Unutmayın, bu işlemlerin ikisinide sınırlı biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Bu bağlamda aylık olarak 500 tek url gönderebileceğiniz gibi 10 adet url ve bağlantı verilen tüm sayfaları gönderme hakkınız bulunmaktadır. Bu yüzden ikinci özelliği çok sık kullanmamaya özen göstermenizi öneririz. işte yukarıdaki bu adımları doğru bir şekilde tamalayarak yeni yazmış olduğunuz yani artık googlede seocular arasında özgün makale olarak tanımlanan kaynağınızı sitenizin google botları ile  başı belada bile olsa anında googleye site linkinizi ekleyebilirsiniz.

Çok kolay 5 adımda sitenizi googleye ekleme yöntemi de diyebileceğimiz bu adımlar bizce çok mantıklı. Google bu hizmeti ile aslında küçük bloggercıları ve site editörlerini korumuş bulunmaktadır.

Bizlerde bu nimetten faydanalanalım. Hadi bir başka yazımızda görüşmek dileğiyle.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
İnekce İnekce
0
İnekce
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Allah'ım Aman Allah'ım
0
Aman Allah'ım
Kazanç Kazanç
0
Kazanç
admin

0 Comments