Cumartesi , Mayıs 26 2018
Son Haberler
Anasayfa / Firma Tanıtım / Sülük Isırığı Acıtır Mı?

Sülük Isırığı Acıtır Mı?

Sülükler Nasıl Tedavi Eder?

Sülükler, kan emerken salgıladıkları bir madde ile tedavi edici özellik göstermektedirler. Salgıladıkları bu madde 100den fazla biyoaktif madde içermektedir. Bu biyoaktif maddeler, kanın pıhtılaşmasını engeller, oluşan pıhtıyı eritir, ağrı keser, mikrop öldürür, tansiyon dengeler, kas gevşetir, bağışıklık sistemini düzenler ve stres giderir. Gösterdiği bu etkiler tıp dünyası adına müthiş bir olaydır. Bunun yanı sıra sinir hücreleri ile lifleri tamir etmeyi sağlayan enzimlerdir. Bu olayın çok hızlı gelişmesini sağlar.

Enfeksiyon Riski

Uygulama yapılacak bölge pis ise enfeksiyon riski vardır. Sülükler sterilize edilmelidir ve uygulanacak bölge temiz tutulmalıdır. Bu şekilde enfeksiyondan kaçınılabilir.

Sülük Isırmazsa veya Isırmak İstemezse Ne Yapılmalıdır?

Sülük kolayca ısırmıyorsa sebebi soğuk deri, sigara içilmesi, bölgenin parfümlü olması veya küçük bir çocuğa tedavi uygulanmaya çalışılması olabilir. Sülüğün ısırmasını sağlamak için bölgenin ılık ve temiz olması sağlanmalıdır. Sülük yine de ısırmıyorsa iğne ile bir delik açılıp kan akıtılabilir. Yine de sülük ısırmazsa sülük değiştirilmelidir.

Sülük Isırığı Acıtır mı?

Sülük ısırığını açıklamak gerekirse sivrisinek ısırması olarak en iyi şekilde açıklayabiliriz. Yani sülük ısırması acı vermez ya da ağrı hissettirmez.

Sülükler Nasıl İmha Edilir?

Sülükleri tedavide kullandıktan sonra %70 oranında alkole sahip olan sıvı veya çamaşır suyu dolu bir kavanozda en az 5 dakika bekletilmelidir. Sülüklerin imhası bu şekilde tamamlanabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Otomatik Kepenk Sistemleri başlıklı makalemizde kepenk sistemleri, Otomatik Kepenk Sistemleri ve Otomatik Kepenkler hakkında bilgiler verilmektedir.

En Çok Aranan İlgili Terimler:

  • sülük acıtırmı
  • sülük acitiyomu

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Böcek İlaçlama Şirketleri

Böcek İlaçlama Şirketleri Çok çeşitli böcek bulunuyor olmasıyla beraber, zararlı böcek türleri olarak bulunan türler ...

Bir Cevap Yazın