Sülük Tedavisi Zararlı mıdır?


0

Sülük Tedavisi Zararlı mıdır?

Sülük tedavisi doğru uygulandığı zaman hiçbir zararı yoktur. Doğru uygulanması için sülükler, tedavi öncesinde antiseptik özelliği olan solüsyonun içerisinde bekletilmelidir. Sülük tedavisi uygulanacak olan bölgenin de hijyeninin sağlanması gerekiyor. En önemlisi tabii ki uygulamanın işi bilen bir hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Nerelere uygulanacağının önceden tespit edilmesi ve o bölgelerin önceden hijyen şartlarının sağlanması gerekiyor. Sülükler zaten tek kullanımlıktır. Sizin eğer kan yoluyla başkasına geçecek bir hastalık yönünden endişeniz varsa hiç öyle bir şey olmasın, çünkü sülükler bir kere kullanılmaktadır. Başka kimsede kullanılmamaktadır.

Sülükler Sterilize Edilmezse Ne Olur?

Eğer sülükler sterilize edilmezse, yani sülükler kişiler tarafından dikkatsizce kullanılırsa kişinin, daha önceden bilinen veya bilinmeyen enfeksiyonlardan kapma olasılığı artar ve kişi büyük risk durumuna düşer. Uygulama yapılacak bölge kesinlikle demiz olmalıdır. Bunun yanında da sülüklerin dış yüzeyleri sterilize edilmelidir.

Sülüklerin Kullanım Süresi

Sülükler, bir hasta kullanıldıktan sonra kesinlikle imha edilmelidir. İkinci hasta için farklı sülükler kullanılmalıdır. Hem kan yolu ile bulaşabilecek hastalıklara karşı önlem alınmış olur hem de sülük tedavisi doğru bir şekilde güvenli olarak uygulanmış olur.

Sülük Tedavisi Sonrası

Sülük tedavisinden sonra sıkça karşılaşılan şikayet denilebilecek şey sadece kaşıntıdır. Bu gibi durumlarda o bölgeye iki gün süreyle soğuk uygulama tavsiye edilmektedir. Başka hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. İstenmeyen sonucu yoktur. Sülük tedavisi doğru şekilde, doğru zamanda ve doğru yere uygulandığı zaman çok güzel sonuçlar veren bir tedavi yoludur.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments