Seo Uyumlu Makale Yazma Tekniği


0

İnternet sitesi olanlar çok iyi bilirler ki artık google de yükselmek kolay değildir. Google her yıl yenilediği tekniklerini bildirir bizlerden seo uyumlu siteler yapmamızı ister. Fakat bununla da bu süreç bitmez. Diğer sitelerde bloglarınızda sosyal medya da seo uyumlu makalelerinizin yayınlandığını sizlerin googleye güncel özgün veriler girdiğini görmek ister.

İşte bu bağlamda sizlere seo uyumlu makale nasıl olmalı. Hangi kriterdeki makaleler google’nin hoşuna gider. Seo uyumlu makale yazmak için teknikler nasıl olmalı sorularınıza cevabımızı aşağıda bulacaksınız.

Makale uzunluğu ne olmalıdır?

SEO uyumlu makale yazarken bir başka taktik ise şu ziyaretçiyi hem sıkmayacak hem detaylı bilgi verecek yazma tekniğidir. Ziyaretçi örneğin bu yazıyı okudu. Site içi optimizasyonun da iyi yapılması bilgisini aldı. Site içi optimizasyon nasıl yapılır? adlı yazımızı gördü ve bilgi almak istediği için bu yazıya yöneldi. Bu durumda da siz okuyan kişiye doyurucu bir içerik sunmuş olursunuz. Özetle detayları ayrı sayfalara linkleyerek vermeniz de doğru bir hareket olacaktır.

Makale içeriği nasıl tasarlanmalı?

seo-uyumlu-makale-yazma-teknigiMakale içeriğini yazarken de farklı teknikler var. Bunlardan bir tanesi haber sitelerindeki makale tekniğidir. İlk paragrafta içeriğin ne ile ilgili olduğunu yazarlar ya da ilgi çekici bir cümle kullanarak okuyucuyu çekerler. Bunu kendi makalelerinizde de kullanabilirsiniz.

Diğer teknik ise tamamen anahtar kelime odaklı fokuslama tekniğidir.

Bizim Önerimiz

Makalelerinizin ilk paragrafındaki 150 karakter Google arama sonuçlarında Description meta etiketiniz olmadığında gözükür. O nedenle ilk paragrafta yazının odaklandığı konuyu kullanabilirsiniz. Sonraki paragraflarda makale konusunun içerdiği anahtar kelimeleri içeren içerikler oluşturmak zorunda değilsiniz. Alt başlık seçerek ve soru-cevap modelini uygulayarak okuyucunun da okumaktan keyif alacağı bir yazı oluşturmuş olursunuz.

İçeriğiniz de alt başlığınız ile ilgili anahtar kelimeler olmalı. Anahtar kelimeleri kullanırken eş anlamlılarını da yazabilirsiniz. İlgi ve iyelik eklerini eklemenin SEO uyumunu bozacağı anlamı taşımaz. Çok fazla kuralcı yaklaşımlar yapmamanızı öneriyorum.

Terimleri Kullanın ve Yeni Bilgi Verin

Bahsettiğiniz konu ile ilgili terimler varsa bu terimleri (eğer yeri de geldiyse) mutlaka içeriğinize ekleyin. Yeni terimler Google için yeni bilgi anlamına da gelir. Sementik olarak içerik alakası da kurarsanız doğru yoldasınız demektir.

İnternette olmayan farklı bilgileri içeriğinize eklerseniz Google bunu yeni bilgi veren bir site olarak değerlendirebilir. Yeni bilgi diye alakasız içerikler yazmayın kesinlikle.

işte google seo uyumlu makale yazarken yukarıda bahsedilen hususları gözardı etmeden yazın önce bir yazınızı görelim ortaya ne çıkacak. Ardından olmadı ise hemen pes etmeden yeni bir tekniği deneyerek google seo uyumlu makale yazmaya devam edin. Emin olun mutlaka bir gün mutlu sona kavuşacak siteniz hayalini kurduğunuz yerlerde olacaktır.

Örneğin nikah marketinin ürün gruplarından olan nikah şekeri için aylardır farklı orjinlerde farklı sistemler içinde yazdığımız yazılarımızın paylaşıldığını referans gösterildiğini görmeye başladık bu da bizleri yeni google seo uyumlu makaleler yazmaya ittiğini gözlemledik. Kısmetse yeni makaleler yazarak bu sürecimizi devam ettireceğiz.

Seo’ya Örnek Makalemiz;

Nikah Şekerleri her ne kadar ilk bakışta çocukların sevdikleri tatlı bir yiyecek haline getirilerek onların süslü bir şekere sahip olma güdüsünden veya esnafların çocuklara şekerleri daha çekici hale getirip satış hacimlerini artırmayı düşünmelerinden öte olarak gözükmeseler de, insanların uzun yıllardır özel anlarını sevdikleri insanlar ile paylaşmak için hazırlatıp hediye olarak sundukları bir şekilde de karşımıza çıkagelmektedirler. Zamanla birbirinden farklı nikah şekeri modelleri arasından diledikleri renk ve süslemeli veya yapıdakini seçen çiftler, gerektiğinde ağızda tatlı bir tat bırakarak tüketilebilecek gerekse de uzun yıllar saklanarak o güzel günü tekrar hatırlatacak bir nesneyi mini bir hatıra anısı haline getirmeyi düşünmüşlerdir.

Nikah Şekeri Malzemeleri kullanılarak çeşitli şekil ve desenler haline getirilen normal bir şekerleme, süslemeleriyle nikah şekeri haline getirilerek artık farklı, sıra dışı, esprili, işe yarar ve misafirlerin Nikah sonrası atmaya kıyamayacakları, nikah konseptini tamamlayan, oldukça zengin nikah şekerleri,  bebek şekerleri, nikahların vazgeçilmez figürü, haline gelmiştir. Bunu profesyonellik ve global bakış açısıyla başaran nikahmarketi.com sektöründe öncüsü haline gelmiştir.
Nikah Şekeri Malzemeleri, minimum olarak 50 adet sipariş edilebilmektedir. Toptan Nikah Şekeri satın alındığı takdirde alan kişilere maliyeti oldukça düşük olacaktır. Her ne kadar istenen modelin ayrıntısı ve nikah şekeri malzemelerinin fazlalığı ile birlikte maliyette değişimler olabilse de, hayatta ancak birkaç defa yaşanabilecek anıları tatlandırmak ve unutulmaz hale getirmek için sizler de bu ufak sürprizi sevdikleriniz ile buluşturabilir ve akıllarda yer edinerek basit bir obje olan nikah şekeriyle kolayca fark oluşturarak anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.
Ucuz nikah şekeri veya ucuz bebek şekeri almak isterseniz, tabiî ki kullanılan malzemenin kalitesine göre maliyetlendirmesi de farklı olacaktır. Sarf malzemeleri olarak nikah şekeri malzemeleri arasından yüzlerce çeşitte ürün bulabilirsiniz. Veya sizlerde nikah malzemesini, kullanılacak ürünleriyle alabilir kendi kendinize de yapabilirsiniz.

Tabiki böylece de maliyetleriniz düşecektir. Fakat şurası çok iyi bilinmelidir ki firmamız 700 adet çeşitten onlarca renk seçeneğine varan nikah şekeri, bebek şekerleri, kına şekerleri, nikah çerçeveleri, nikah kutuları, nikah bibloları veya çocuk bibloları gibi seçeneklere şimdiye kadar başarıyla hayata geçirmiş ve siz müşterilerimizin bu ihtiyaçlarını profesyonel ve kalifiyeli personelle hayata geçirmiştir. Sizlere cuzi fiyatlarla kaliteli ve mükemmel nikah şekerleri sunan firmamızdan dilerseniz adet bazında dilerseniz de toptan nikah şekeri malzemeleri satın alabilirisiniz.

Bizlere ulaşmak, sitemiz olan nikahmarketi.com gibi veya Ülkemizde kullanımda olan sosyal medyalar da sizler için paylaşmış olduğumuz nikah şekeri modellerinden almak isterseniz sizlere bir telefon kadar yakınız.

Bizlere Nikah Şekeri Marketine whatsapp’tan da ulaşabilirsiniz. Nikah Şekerlerine ulaşımınızı kolay hale getiren firmamızı tercih ettiğiniz ve taleplerinizi ilettiğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

 Nikah Şekeri Videosu;

Nikah Şekeri Modelleri;

Firma Adı : Nikah Marketi

Firma Web Sitesi : www.nikahmarketi.com

Firma Ürün Grubu: nikah şekeri, bebek şekeri, sünnet şekeri, nikah şekeri sarf malzemeleri

Firma Kuruluşu: 2010

Firma Telefonu : 0554 432 22 22

İşte iyi bir tanıtım müşterilerine site sahibinin istediğini müşterinin istediğini sunandır. Bizde bu yazımızda bir nebze olsun bu konuda sizlere bilgilendiri bilgiler verdiğimizi düşünüyoruz. Sağlıcakla kalın.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
İnekce İnekce
0
İnekce
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Allah'ım Aman Allah'ım
0
Aman Allah'ım
Kazanç Kazanç
0
Kazanç
admin

0 Comments