Seo Taktikleri ve Seo Uygulamaları


0

2014-2015-seo-teknikleri-ve-seo-uygulamalari

Webmasterler olarak hempimiz yüzlerce formu takip edip en etkili seo için bir arayış içerisindeyizdir hep. Acaba yeni bir şey çıktı mı ? Acaba seo için basit ama bir o kadar da etkili taktikler nelerdir diye yemeden içmeden makale arayıp okuyup uygulamaya koymak için emek veriyoruz.

İşte tamda sizlerin bu isteklerinizi karşılayacak çok basit seo taktiklerini ve düz bir metin şeklinde seo uygulamalarını sizlere sunacağız.

Daha önceleri google de kendini geliştirirken seocular için kolayca yükselinebiliyordu googlede. Düşünün ki ben tumblr sayfası kurarak ve orada bir kaç link paylaşarak kolayca 1. sıraya gelebiliyordum. Ama artık durum değişti.

Önceki yazılarımızda belirttiğimiz üzere seo için öncelikle web siteniz mobil, tablet ve pc için uyumlu olmasına kodlarınızın css’lerinizin belirtilen özelliklere sahip olmasına, kullanıcı sitenize girdiğinde sitede bolca vakit geçirebileceği dizayna kadar hepsi başlangıçta uyumlu olmalı. Seo tekniklerinde ilk düzenlemeleriniz bunlar olsun kesinlikle.

Hatta sitenizi düzeltmeye başladıkça çeşitli webmaster sitelerinde bulunan seo analizi adlı butonu tıklayarak yaptığınız değişikliklerin sitenizin seo puanını nasıl etkilediğini göreceksiniz. Yaklaşık olarak sitenizde bulunan resimlere alt ve title etiketi ekleyerek 2-5 puan arası seo puanınızı yükseltebilirsiniz.

Daha farklı bir bilgi verelim. Nikah Şekeri satıcılarından olan nikah marketi için o kadar seo yapıldı ki hala ilk sayfalara çıkamadı nedeni ise tahminlerimize göre kötü backlink çöplüğünden. Sizde bunu sakın ihmal etmeyin backlinkleriniz kaliteli olsun.

Seo teknikleri ve uygulamaları konusunda ilk olarak yapılacakları söyledikten sonra sitenizdeki içerik ve diğer hususları 2014 seo değişimlerini göz önüne alarak aşağıda sıralayalım.

Yeni Seo Teknikleri

  • Kaliteli Kaynak Niteliğinde İçerikler Oluşturun

İçeriğinizi öyle bir hazırlayın ki faydalanan insanlar sizi kendi bloglarında, sitelerinde, sosyal medyada paylaşın…

  • Farklı Paravan Bloglar Kurun

Farklı firmaların sunduğu (wordpress, bedava-site, blogger, blogcu) gibi arkadaşlarınızın isim soy isimlerine ait hesaplar oluşturun ve farklı dallarda yazılar yazın. en son olarak kendi sitenizi referans gösterebilirsiniz.

  • Kaliteli Dizin Sitelerine Manuel Ekleme Yapın

Web sitenizi farklı ve kaliteli dizin sitelerine manual olarak ekleyerek site sahiplerinin onaylamasını bekleyin. Bu bağlamda özgün yazılar yazarak spam algılanmazsınız.

  • Farklı Blogları Yakından Takip Edin

Farklı sitelere bloglara girerek yorumlar yaparak sitenizin anlık hitlerini artırabilirsiniz. Sıralamaya etkisi olmadığı söylenmekte.

  • Sosyal Medyalarda Paylaşım Yapın

Sosyal medya olarak yazdıklarınızı, ürünlerinizi özgün bir şekilde hazırladıktan sonra başta Google+ ve diğer  (Twitter, Facebook, LinkedIn, Pinterest ) gibi sitelerde paylaşımlar yaparak sitenize SEO açısından epeyce katkı sağlayabilirsiniz.

Sizlere yukarıda kısaca ve titizlikle yapılması gerekenleri anlattık. Detaylı seo analizi ve 2014 – 2015 seo teknikleri olarak başka bir yazımızla bilgilendirme yapıcaz. Şimdilik bu kadar. Hadi Bakalım bol kazançlı günler size.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments