Nikah şekeri Nikah Hediyesidir


0

Nikâh şekeri nişan, nikah, düğün gibi kavramların yeni yüzüdür aslında.  Ben evleniyorum cümlesini söylemek yerine nikah şekerimizi beğendik denildiğilde anlaşılacak cümledir evlilik veya nişan töreni.

Bu süreç çiftlerin ve ailelerin söz kesmesiyle başlayan ve ardından nişan, nikâh ya da düğünle taclanan çok eğlenceli bir kavramdır. Bu nanide ve insanın ömründe 1 kez yaşadığı törenden ve tören hazırlıklarından bahsedelim birazda.
Bu son ana sıkıştırılmış düğün hazırlıkları özellikle bayanlar için çok önemlidir ve streslidir. Burada başka bir ayrıntı ise kına geceleridir. Kına gecelerinde bayanlar tamamen memleketlerinin örf ve adetleri karşısında ne deniliyorsa ne uygulanıyorsa o uygulamaları yapıyorlar ve düğün gününe kadar bi hayli yoruluyorlar.
Kına gecelerinde gelen konuklara kına malzemeleri kına, def, davul, yöresel giyim kuşam, kına hediyesi (gelin tarafından verilen), çerezler, içecekler ve sunumdur. Bu yüzden kına geceleri için farklı farklı organizasyonlar söz konusudur. Bu törende bildiğimiz kına dağıtılır veya kutular halinde hazır satılan standart kına kullanılır.
Yukarıda bahsettiğimiz gibi yukarıda bahsettiğimiz kınalarda giyim ve kuşam noktasında farklı çeşitlerde kına kıyafeti ve bunun adet olması konusu vardır.

Kına kıyafetleri arasında kına yüz örtüsü, kına tacı, kına kesesi, kına kemeri, bindallı ve bindallı aksesuarları yer almaktadır.
Kına kıyafetlerinin ardından kına için kına dağıtımı yapılacak kına sepetine ihtiyaç vardır.

Genellikle kırmızı ve altın yaldızlı renklerle süslenerek hazırlanmış olan kına tepsileri birbirinden güzel desenlere sahiptir. Çünkü kına tepsileri gelinin tamamen kendi organizasyonu içerisinde yer aldığından güzel bir süslemeye sahip olması gerekmektedir. Bu noktada hassiyet gösteren ve türlü türlü onlarca model üreten nikah marketi kına sepeti ve nikah tepsilerini sizlere sunmaktadır.
Kına gecesinin sonunda herşeyin bittiğini sanan çiftlerimizi bir dizi tatlı bir koşuşturma daha  beklediğini belirtmek isteriz. Çünkü bu koşuşturma aslında düğünün bel kemiği niteliğinde bulunur. Hazır bulunan davetiyeler, gelinlik ve damatlığa kadar, gelen misafirlere ikram edilecek nikah şekerinden nikah şekeri malzemelerine kadar bir takım hazırlıklar olması gerekmektedir.
Bu hazırlık aşamalarının en keyifli olanlarından biri şüphesiz nikâh şekeri’dir. Binlerce nikah şekeri ve nikah şekeri malzemeleri çeşidi ve birbirinden güzel tasarımlarıyla beğeninize sunulan nikah şekerleri nikâh törenlerinin vazgeçilmez davetiyeleridir…

Nikah şekeri bazen badem şekeri ile bazen draje ile bazen ise bir kurabiye eklenerek içine gıda ürünleri eklenebildiği gibi standart süsleme malzemeleri olan lavanta, magnet, organze tül gibi süsleme malzemeleri ile de nikah şekeri süslü nikah şekerleri haline getirilebilmektedir.. Burada söz konusu tamamen sizin tercih ve zevklerinize aittir.
Peki bu kadar anlatımdan sonra bu nikah şekeri modelini, nikah şekeri malzemelerini, kına malzemelerini, kına sepetini, nikah sepetini, ve son olarak ise nişan makasını nasıl alırız sorusuna bu kadar yoğun geçen stresli bir günde nasıl yetişebileceğinizi düşünün tabiki mümkün olmayacaktır. Fakat en iyisi benim  nikah şekerim olsun diyorsunuz tabiki. İşte internetin bu denli içimizde yaşadığı zamanda nikah marketi bu açığınızı kapatarak sizlere bu fırsatı ayağınıza getiriyor.
Nikah marketi nikah malzemeleri konusunda sizlere gereken tüm nikah malzemeleri geniş ürün yelpazesi, fiyat avantajları ve kolay ödeme kolaylıklarıyla hizmetinizdedir.. Sitemizde bulunan yüzlerce çeşit nikah şekeri modellerinden ve nikah şekeri malzemelerinden faydalanmak isterseniz bir tık kadar uzağınızdayız.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments