Perşembe , Haziran 30 2022
Son Haberler
Anasayfa / Firma Tanıtım / cPanel’e Nasıl Girilir?

cPanel’e Nasıl Girilir?

Bugün sizlere cpanele sahip web sitelerin host alanına girip gerekirse e-mail adresi, dilerse veritabanı oluşturabilecekleri bir platform olan cpanel e girişi anlatacağız. Ve sizlerinde eğer cpanel hesabınız varsa ve giriş nasıl yapıldığını unuttuysanız işte tamda size göre bir yazı hadi kolay gelsin.

Cpenale Bir Kaç Yolla Giriş Yapılmaktadır. Bunlar Aşağıdaki Gibidir.

1- Eğer alan adınız şirketimiz tarafından size henüz verilmemiş ise ip adresiniz yardımıyla aşağıdaki linkten cPanel’inize giriş yapabilirsiniz.

örn : http://IPadresi/cpanel

2- Alan adınız şirketimiz tarafından verildikten sonra, domain adınız yardımıyla aşağıdaki linkten cPanel’inize giriş yapabilirsiniz.

http://www.siteadi.com/cpanel
ya da
http://cpanel.siteadi.com/
ya da
http://www.siteadi.com:2082/

Kullanıcı adınız ve şifreniz şirketimiz tarafından size gönderilen host bilgilerinin yer aldığı mailinde yer almaktadır. Yukarda belirtilen linkler yardımıyla girdiğiniz cPanel giriş sayfasındaki boşluklara bizden gelen mailde yer alan bilgileri yazarak cPanel’inize giriş yapabilirsiniz. Sakın size gönderilen bu ilk maili silmeyin veya kesinlikle kaybetmeyiniz.

Not:  Şunu asla unutmayınız, her bir cPanel’in tek bir girişi vardır. Ayriyeten yarattığınız alt domainler ya da addonlar ayrıca bir cPanel’e ya da girişe sahip değillerdir. Başka bir değişle; addon domaininizin cPanel’ine giriş yaparsanız, sadece ana cPanel’inize giriş yapmış olursunuz.

Size özel bir panel bilgisine sahipseniz ve zaman içerisinde nasıl giriş yapıldığını unutursanız host sağlayıcınızla irtibata giriniz. şifre sıfırlaması yaparak sizlere yeni bir şifre gönderebilmektedir.

Bir başka hususta size gönderilen maildeki host bilgilerinin yer aldığı bilgiyi kimse ile paylaşmayınız.

Bir önceki yazımız olan Nikah şekeri Nikah Hediyesidir başlıklı makalemizde nikah malzemeleri, nikah şekeri malzemeleri ve Nikâh şekeri Nikah Hediyesidir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Alafranga Tuvalet Neden Tıkanmaktadır?

Alafranga Tuvalet Neden Tıkanmaktadır? Gündelik koşturma içinde tuvalet tıkanıklığı sorunu hem hiç beklenmeyen hem de ...

Bir cevap yazın