cPanel’e Nasıl Girilir?


0

Bugün sizlere cpanele sahip web sitelerin host alanına girip gerekirse e-mail adresi, dilerse veritabanı oluşturabilecekleri bir platform olan cpanel e girişi anlatacağız. Ve sizlerinde eğer cpanel hesabınız varsa ve giriş nasıl yapıldığını unuttuysanız işte tamda size göre bir yazı hadi kolay gelsin.

Cpenale Bir Kaç Yolla Giriş Yapılmaktadır. Bunlar Aşağıdaki Gibidir.

1- Eğer alan adınız şirketimiz tarafından size henüz verilmemiş ise ip adresiniz yardımıyla aşağıdaki linkten cPanel’inize giriş yapabilirsiniz.

örn : http://IPadresi/cpanel

2- Alan adınız şirketimiz tarafından verildikten sonra, domain adınız yardımıyla aşağıdaki linkten cPanel’inize giriş yapabilirsiniz.

http://www.siteadi.com/cpanel
ya da
http://cpanel.siteadi.com/
ya da
http://www.siteadi.com:2082/

Kullanıcı adınız ve şifreniz şirketimiz tarafından size gönderilen host bilgilerinin yer aldığı mailinde yer almaktadır. Yukarda belirtilen linkler yardımıyla girdiğiniz cPanel giriş sayfasındaki boşluklara bizden gelen mailde yer alan bilgileri yazarak cPanel’inize giriş yapabilirsiniz. Sakın size gönderilen bu ilk maili silmeyin veya kesinlikle kaybetmeyiniz.

Not:  Şunu asla unutmayınız, her bir cPanel’in tek bir girişi vardır. Ayriyeten yarattığınız alt domainler ya da addonlar ayrıca bir cPanel’e ya da girişe sahip değillerdir. Başka bir değişle; addon domaininizin cPanel’ine giriş yaparsanız, sadece ana cPanel’inize giriş yapmış olursunuz.

Size özel bir panel bilgisine sahipseniz ve zaman içerisinde nasıl giriş yapıldığını unutursanız host sağlayıcınızla irtibata giriniz. şifre sıfırlaması yaparak sizlere yeni bir şifre gönderebilmektedir.

Bir başka hususta size gönderilen maildeki host bilgilerinin yer aldığı bilgiyi kimse ile paylaşmayınız.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments