İstanbul Semtlerine Uydu Servisi


0

etkili-zaman-yonetimiİstanbul Semtlerine Uydu Servisi;

Bu konuya açıklık getirmek gerekirse uydu hizmeti yazları insanları bir hayli üzücü hale gelmektedir. Nedeni çok açıktır. Bunun birkaç nedeni olabilir. Birinci nedeni sezonluk iş yapan firmalar yaz gelince yazlıkçılardan kış boyu çalışmadıkları zamanların da ücretini ekleyerek uydu servis hizmeti verirler.

Diğer bir sebep ise günü birlik gelen yazlıkçıların kimbilir taa ne zaman tekrar uydu servisi alacaklarını düşünmeleri yazın istanbulun merkeze uzak semt veya ilçelerindeki bölgelere uydu hizmeti pahalıya mal olmuştur.

İstanbulun uzak ilçelerinden olan silivride uydu servis hizmeti almak isteyen bir müşterimizin sıkılmadan uydu hizmeti için firmamızı aramaları halinde devamlı sahada çanak anten montajı, merkezi uydu montajı, uydu servisi, diafon hizmeti gibi hizmetler için istanbulun hemen hemen tüm semtlerinde faaliyet gösteren firma çalışanlarımıza talebiniz anında iletilerek anında hizmet alırsınız.

İşte zamanınımızın en önemli sorunu zaman yönetimidir. İşte size 7 adımda etkili zaman nasıl yönetilir bundan bahsederek uydu hizmetinde zamanın ne derece önemli olduğunu bildirelim.

Hayatımızda yapacağımız küçük ama bazı önemli düzenlemelerle zamanı daha etkili kullanabiliriz.  Zamanı daha verimli ve etkili kullanmamıza yardımcı olan http://www.ailedanismanim.com/?p=400 adlı siteden yaptığımız alıntıya göre 7 adım  şöyledir;

1. Adım; İdeal ve Hedef  Belirleme

Zaman bu kadar kıymetliyken neden en az değerlendirilen şey haline geldi. Bunu anlamakta güçlük çekiyorum. İdeallerimiz ve hedeflerimiz yok galiba. Zira ideali ve hedef uğruna yaşayan herkesin zamanını değerlendirebileceğine inanıyorum. Peki, ideallerimiz ve hedeflerimiz neler olmalı? Mümin olarak  ideal ve hedeflerimizden bir kaçını şöyle sıralayabiliriz:

 1. Kullukta en güzel kıvamı yakalamak için görevlerimizi aksatmamak,
 2. Ümmet olarak Hz. Peygamber’in (s.a.v) yaşantısına uygun yaşamak,
 3. İnsan olarak, insanlığa faydalı eserler bırakabilmek,
 4. Vatandaş olarak vatanının  milletinin olumlu yönde gelişmesine katkıda bulunmak
 5. İçinde bulunduğu pozisyonda ahlaklı, çalışkan, üretken biri olmak,
 6. Ailesinde iyi bir eş, iyi bir ebeveyn olmak.
 7. Yakın çevresinde akrabalarına ve komşularına hayırhah bir insan olmak.

Bu idealleri herkesin kendine göre çoğaltması mümkündür. Hangi istikamete gideceğini bilmeyen bir kaptan kendini rüzgarın önüne bırakır. Rüzgar onunu mutluluk limanından daima uzaklaştırır. Bir çok tehlikenin ortasına atar. Bu yüzden nereye gideceğini bilmeli insan.

2. Adım; Zamana Sadakat

Zamanın kelimesini tersi ‘namaz’ dır. Zamana sadakat burada çok önemlidir. Çünkü günde beş vakit namaz zaman kaydı ile farz kılınmıştır. Namazın geçerli olabilmesi için zamana sadakat ne kadar önemli ise insanın hayatta başarılı olması açısından da zamana sadakat o drece önemlidir. Zira zamana sadık olmayan güneşin doğuşunu göremez.

Zamanı doğru kullanmak için vakte sadık kalmak yani zamanın gerektirdiği işi yapmak önemlidir. Kısacası planlanan  işi vakti geldiğinde ertelememek.

Bir günü 24 dişi olan bir çarka benzetirsek, çarklardan bir dişin eksik olması makinenin diğer bütün faaliyetleri aksattığı gibi bizim zamana sadık olmamamız da bütün hayatımızı etkiler.

3. Adım; Zaman Özeleştirisi-Muhasebesi

Hayatımızda rutin olarak yaptığımız pek çok işin içinde boşa geçen zamanın haddi hesabı yoktur. Bu gidişe dur diyebilmek için zaman özeleştiri yapmak çok işe yarar.

Kişi bu şekilde yaptıklarını ve yapamadıklarını ayrıca bunların sebeplerini zaman özeleştiri yaparak daha net görebilir. Kendine karşı kör, sağır olmamalıdır.

4. Adım; Aşırılıktan Sakınmak

Hayatımızda hangi ihtiyaçlarımız olursa olsun bunları karşılarken aşırıya kaçmamak zamanı doğru kullanmak adına çok önemli bir husustur. Bu temel ihtiyaçlar bir birine bağlantılı olduğu için birindeki eksiklik diğer bütün aktivitelerimizi etkiler. LYS sınavında kaydırma yapan bir öğrencinin durumu konumuzu güzel özetler. Bir soruda yapılan kaydırma sonraki bütün sorunların yanlış olması anlamına gelir. Öğrenci için çok büyük bir kayıptır ama sınavın telafisi vardır. Geçen zamanın ise telafisi mümkün değildir. Vakit konusunda ölçülü olmak, zamanı doğru kullanmak isteyenlerin vazgeçilmez bir prensibidir.

5. Adım; Niyet ve Zihinsel Hazırlık Süreci

Zamanı etkili ve verimli bir şekilde kullanmada kişinin zihinsel hazır olma düzeyinin ve niyetinin büyük önemi vardır. Öz güvenini canlı tutabilen, azim ve sebatla çalışmalarına devam eden, başaracağına inanan ve niyetini devamlı yineleyen ve kontrol altına alabilen kişilerin zihinsel hazır olma düzeyi yüksek olur. Bu kimseler zamanı daha etkin ve verimli kullanabilirler. Çünkü insanı harekete geçiren, niyetleri ve onun zihinsel sürecinde yeşerttiği bu düşüncelerdir.

6. Adım; Harcanılan Zamanı Sınıflandırmak

Zamanın doğru ve verimli kullanma becerisini kazanmak isteyen kişiler,  hayatında belli prensipleri ve düzenlemeleri yapması gerekir. İşe günlük, haftalık, aylık veya yıllık olarak yaptığı ve yapması gerek şeyleri sınıflandırmakla başlamak ilk adımdır. Zamanımızı şöyle sınıflandırabiliriz:

a- Mutlaka yapmamız gereken şeyler için ayırdığımız zaman: Bunlar, önce bir mü’min olarak yapmamız gereken kulluk vazifelerimiz, uyku, yeme, içme gibi temel ihtiyaçlarımız

b- Yakın çevremize ayırdığımız zaman: Bu aile, akrabalarımız,  komşularımız ve dostlarımıza ayırdığımız zamanı ifade etmektedir.

c- Kişisel gelişim için ayrılan zaman: Bir çok insan kişisel gelişimi için çaba sarfetmez. Kendini yenilemek, ve geliştirmek onların aklına dahi gelmez. Ama hayatta bize en çok lazım olan manevi ve kişisel gelişimimiz için ayırdığımız zamandır. Zaman planlaması yaparken bu maddeyi dikkate almayı unutmayın.

d- Dinlenmek için ayırdığımız zaman: Gezi, piknik, oyun, eğlence, hobilerimiz gibi bizi dinlendirecek aktivitelerin planlanmasını ifade eder. Dinlenme için ayrılan aktiviteler önemsiz zannedilir ama dinlenme zamanları doğru planlanırsa insanın zinde olmasını sağlar. Çalışma şevkini ve verimliliğini artırır.

e- Aniden meydana gelen olaylar için ayrılan zaman: Bunlar kazalar ve krizler. Bu anlar he zaman başımıza gelebilir.

f- İş için ayrılan zaman: Ailemizin geçimi sağlamak için yaptığımız çalışmalar için ayırdığımız zaman.

Bu sınıflandırmayı göz önünde bulundurup buna göre bir zaman planlaması yapmak zamanımızı doğru planlamada bize yardımcı olur.

7. Adım; Zaman Yönetimi Planı Oluşturmak

Hayatta başarılı ve asırlara hitap etmiş olan insanların ortak özelliği, zamanlarını doğru planlamaları ve doğru kullanabilmeleridir. Zaman yönetimi planı oluşturmada takip edilecek metodun büyük önemi vardır. Zaman yönetim planı oluştururken takip edilecek yolu söyle sıralayabiliriz.

 1. Bir not kağıdına günlük, haftalık, aylık olarak zamanın nerelere harcandığını gösteren parametreler yazılmalıdır.
 2. Günlük, haftalık ve aylık boş zamanlar ayrıca bir kağıda geçirilmelidir. Bu iki adımdan sonra kişisel zaman  planınızı oluşturmaya geçebilirsiniz.
 3. Zaman planlaması çizelgesi kısa, orta ve uzun vadeli hedeflere uygun olarak hazırlanmalıdır. Zaman planlaması çizelgeleri günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak çizelgede belirtin.
 4. Çizelgenizi kolay ulaşabileceğiniz veya görebileceğiniz bir yere koyun. Bu zihninizdeki karmaşayı ortadan kaldırır. Gereksiz meşguliyetleri bertaraf eder. Niyetinizi devamlı canlı tutmanıza yardımcı olur. Bitiremediğiniz işleri daha kolay hatırlarsınızı sağlar. Böylelikle yaptığınız ve yapamadığınız işlerin arşivini oluşturmuş olursunuz.
 5. İşlerinizi önem derecesine göre bir sıralamaya tabi tutun. Önem derecesine göre üç kategoriye ayırın. 1. 2. ve 3. öncelikli işlerinizin şemasını çıkarın. Birinci öncelikli işlerinizi önemseyin, aksatmayın. İkinci öncelikli işlerinizi arta kalan zamanlarınızda yapmaya çalışın  ya da başkasına devredin. Üçüncü öncelikli olarak belirlediğiniz işlerinizden bir an önce kurtulmaya çalışın.
 6. İşlerinizi ertelemeyin ve tek bir işe yoğunlaşıp işlerinizi bitirmeye çalışın. Farklı işlerle uğraşmak gücün dağılmasına, motivasyonun azalmasına ve farklı işlere alışma için harcanan çaba da zamanın verimsiz kullanılmasına sebep olur.
 7. Niyetinizi her gün yineleyin ve yatmadan önce günün muhasebesini yaparak zaman yönetim planınızı dengeli ve uygulanabilir hale getirin.
 8. Boşa geçen zamanınızın sebebini, yerini ve kiminle geçirdiğinizi yazarak zihni uyanıklığınızı artırın.
 9. Gerektiğinde hayır, bilmiyorum demekte tereddüt göstermeyin. Bazen hayır diyebilmekte hayırlar vardır. Çünkü yapılan birçok plan, karşımızdaki kişiye ‘hayır, bilmiyorum’ diyemediğimiz için bozulabiliyor, işlerimiz aksıyor.
 10. Her zaman bir bilenle danışma halinde olun. İşlerinizi danışarak %50 oranında hafifletebilir ve böylece zamandan tasarruf edebilirsiniz.
 11. İşlerinizi ertelemekten sakının. Çünkü bir işteki erteleme sonrasında yapılacak bütün işlerin ertelenmesi anlamına gelir.

Yukarıdaki parçaya göre kesinlikle işinizin adı ne olursa olsun ertelemeden o işi mutlaka gerçekleştirmek için harekete geçiniz. Yazlıktasınız ve uydunuz bozuldu, artık tatiliniz can sıkıcı bir hal almaya başlama durumuna gelir. Çünkü akşam serinliğinde gezmek ve akşamın tadını çıkarmak istersiniz. Ardından ailece bir film açar o filmin sıcaklığında uyku haline gelirsiniz. Ve artık yatma vakti gelmiştir. Düşünsenize böyle bir süreciniz artık yok. Sizlere eğlenceli vakitler sunan televizyonunuzun uydusunun bozulduğunu düşünürseniz bizce epeyce kötü bir durumdasınız.

Eeee Napıcaksınız hemen en yakın uyducuya koşmak isteyecek biran önce uydunuzu tamir ettirmek isteyeceksiniz ki bu da en doğal hakkınız. Ama yazımızın ilk başında bahsettiğimiz üzere kış boyu yatmış bir televizyon teknik servis firması sizlerin böylesi sezonluk taleplerinize yüksek fiyatlar verecek ve zaman planlaması olarak ise sizlerin değerli olan vaktinize göre değil kendi iş yoğunluğuna göre sizlere sevis hizmeti verecektir.

Düşünün şuan televizyonunuzda artık karate filmlerinin klasikleşmiş filmi olan yuri boyka yani yenilmez 1 – yenilmez 2 – yenilmez 3 filmlerinden herhangi birini izliyorsunuz ve filmiz yarıda kaldı. İnanın ben düşünmek bile istemiyorum. Çok gurur kırıcı bir durumla baş başa kalırız.

İşte istanbul’un her semtine sınırsız ve sorunsuz hizmet anlayışı sunan servis212.com olarak bizler sizlere bu hizmeti çok uygun fiyata vererek iyi hizmet anlayışımızla kalitemizi buluşturuyoruz. Değişim önemlidir çünkü değişim aslında felsefik bir yapıya göre değişimin kendisidir. Sizlerde kendi alışkanlıklarınızı bir kenara bırakarak firmamız aracılığıyla değişimi yaşayın ve farkımızı görün.

Uyduculuk çok farklı bir kavramdır. Uydu arızasının tespitinden uydu bakımı esnasında kullanılacak teknik ekipmanlara kadar uydu cihaz malzemelerinden, kabloya kadar bir çok faktörün kullanımında uzmanlık gerektiren bir kombinasyon sürecidir.

Bu sürecin herhangi bir çarkı eksik kaldığında bu süreç sekteye uğrar. İşte kaliteli techizatı, kaliteli uydu sevis malzemelerini size uygun fiyata sunan firmamızı tercih etmeniz bizce çok akıllıca olacaktır.

Hadi istanbul’da semt ayırmaksızın hizmet veren firmamızla çalışmak için harekete geçerek hem cebinizi hemde zamanınızı etkili kullanın diyerek yazımızı sonlandırıyoruz.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments