Cuma , Şubat 28 2020
Son Haberler
Anasayfa / Firma Tanıtım / Sülük Tedavisi Süresi

Sülük Tedavisi Süresi

Sülük Tedavisi Süresi

Sülük, tedavi sırasında doyduğu esnada ısırdığı bölgeyi kendisi bırakır. Bu süre yaklaşık olarak 20 ile 45 dakika arasında değişmektedir. Ancak sülüğe göre 60 dakika civarına kadar da sürmektedir. Daha kısa süreli tedaviler pek etkili olmayacaktır. Daha uzun sürmesi ise sakıncalıdır.

Sterilize Sülük

Sülükler mutlaka sterilize edilmiş bir şekilde kullanılmalıdır. Sterilize edilmeden kullanılırsa enfeksiyon açısından büyük bir risk oluştururlar. Sülüklerin sterilize edilmesi için özel antiseptik solüsyonlar bulunmaktadır. Sülükler tedavi öncesi bu solüsyonun içinde sterilize edimelidir.

Sülüklerin Ölmesi

Sülüklerin bakımı dikkat gerektiren bir bakım çeşididir. Özellikle su sıcaklığı ve suyun klorsuz olması çok önemlidir. Şişe suyunda 20 derece sıcaklıkta bakılmalıdır. Ani sıcaklık değişimleri durumunda sülükler ölür.

Sülük Tedavisi Sonrası

Tedavi sonrasında kişi istiharat durumunda olmalıdır. Çok sıcak veya çok soğuk ortamlara girmemelidir. Kan sulandırıcı ilaç veya besin tüketmemelidir. Bol bol sıvı almalıdır. Tedaviden bir gün sonra banyo yapılabilir. Uygulamadan sonra 2-24 saat süre ile sızıntı şekllinde kanamalar meydana gelebilir. Yapılan pansumanı açmayınız. Bir gün süre ile bekleyiniz.

Hirudoterapi Nedir?

Sülük tedavisi ile bir farkı yoktur. Aslında sülük tedavisinin Latince karşılığıdır. Yani ikisi aynı şeydir.

Kaç Sülük Alınmalıdır?

Tedavide kullanılacak sülük sayısı birçok etkene göre değişiklik göstermektedir. Tedavi uygulanacak hastanın yaşı, kilosu veya hangi hastalık için tedavi uygulanacağı bu etkenlerdendir.

 

Bir önceki yazımız olan Bağcılar Emlak İnşaat'ın Kurumsal Bilgileri başlıklı makalemizde bağcılar emlak hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Pendik Pimapen Tamiri

Pendik Pimapen Tamiri Pendik pimapen tamiri konusunda profesyonel ekibimiz ve kaliteli hizmet anlayışımızla emin adımlarla ...

Bir cevap yazın