Saç Ekimi Nasıl Yapılır


0

Saç Ekimi Nasıl Yapılır ?

Saçlar, bireyleri ilk bakışta gösteren en büyük unsurlardandır. İlk önce saçlar dikkat çeker. Sonra ise yüz ve konuşma dikkat çekmektedir. Her birey için saç önemlidir. Fakat belirli bir yaştan sonra saç dökülmeleri başlamaktadır. Saç dökülmeleri bazı bireylerde olmasa da bazı bireylerde erken yaşta gözükmektedir. Bunu engellemek için bireyler çeşitli yöntemlere başvursalar da başarılı olamayabilirler. Bunun için saç ekimi hızla yaygınlaşmakta ve tercih edilmektedir.

Saç ekimi, bireylerden alınan kıl köklerinin kafa derisine ekilmesidir. Bu ekim işlemi saçların istenen yoğunluğuna göre uzun veya kısa sürmektedir. Saçların ekimi iyi bir şekilde yapılmalı ve alanında uzman doktorlar ile çalışılmalıdır. Bu sayede hem sağlıklı olacak hem de istenilen kalite elde edilmiş olacaktır. Saç ekiminde dikkat edilmesi gereken ekilen kılların çıkış yönleridir. Buna göre kıl ekimi yapılmalıdır. Saç ekimi yapıldıktan o bölgeye hiçbir şey değmemelidir. Uyuma pozisyonunda bile bu bölgeye sürekli olarak dikkat edilmelidir.

Saç Ekimi Sonrasında Neler Yapmalı

Saç ekimi yapıldıktan sonra belirli süre banyo yapılmamalıdır. Bu bölgeye zarar gelmesi engellenmelidir. Saçların uzaması 3-6 ay arasında gerçekleşmektedir. Bu süreye kadar çok dikkatli olunmalı ve saç derisindeki izlerin de geçmesi beklenmelidir. Saç ekimi, genellikle erkekler tarafından tercih edilse de bayanlar tarafından da yaptırılabilmektedir. Sağlıklı kullanıldığı ve dikkat edildiği sürece uzun yıllar kalıcı olabilmektedir.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
İnekce İnekce
0
İnekce
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Allah'ım Aman Allah'ım
0
Aman Allah'ım
Kazanç Kazanç
0
Kazanç
admin

0 Comments