Cumartesi , Mayıs 21 2022
Son Haberler
Anasayfa / İletişim / Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Saç Ekimi Nasıl Yapılır ?

Saçlar, bireyleri ilk bakışta gösteren en büyük unsurlardandır. İlk önce saçlar dikkat çeker. Sonra ise yüz ve konuşma dikkat çekmektedir. Her birey için saç önemlidir. Fakat belirli bir yaştan sonra saç dökülmeleri başlamaktadır. Saç dökülmeleri bazı bireylerde olmasa da bazı bireylerde erken yaşta gözükmektedir. Bunu engellemek için bireyler çeşitli yöntemlere başvursalar da başarılı olamayabilirler. Bunun için saç ekimi hızla yaygınlaşmakta ve tercih edilmektedir.

Saç ekimi, bireylerden alınan kıl köklerinin kafa derisine ekilmesidir. Bu ekim işlemi saçların istenen yoğunluğuna göre uzun veya kısa sürmektedir. Saçların ekimi iyi bir şekilde yapılmalı ve alanında uzman doktorlar ile çalışılmalıdır. Bu sayede hem sağlıklı olacak hem de istenilen kalite elde edilmiş olacaktır. Saç ekiminde dikkat edilmesi gereken ekilen kılların çıkış yönleridir. Buna göre kıl ekimi yapılmalıdır. Saç ekimi yapıldıktan o bölgeye hiçbir şey değmemelidir. Uyuma pozisyonunda bile bu bölgeye sürekli olarak dikkat edilmelidir.

Saç Ekimi Sonrasında Neler Yapmalı

Saç ekimi yapıldıktan sonra belirli süre banyo yapılmamalıdır. Bu bölgeye zarar gelmesi engellenmelidir. Saçların uzaması 3-6 ay arasında gerçekleşmektedir. Bu süreye kadar çok dikkatli olunmalı ve saç derisindeki izlerin de geçmesi beklenmelidir. Saç ekimi, genellikle erkekler tarafından tercih edilse de bayanlar tarafından da yaptırılabilmektedir. Sağlıklı kullanıldığı ve dikkat edildiği sürece uzun yıllar kalıcı olabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Mülakatlara Giderken Neler Giymeli ? başlıklı makalemizde Kıyafet seçimi ve şıklık nasıl olmalı, mülakat giyim rehberi ve Mülakatlara Giderken Neler Giymeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Lokma Bayiliği Veren Firmalar

Lokma Bayiliği Veren Firmalar konusunda kısa bir yazı yazmak amacıyla sizlere asıl olarak sektörün yeni ...

Bir cevap yazın