Pokemon Go APK indir (Android ve İOS için)


0

logoPokemon Go ne zaman çıkacak? Pokemon GO APK nasıl indirilir? Pokemon Go hangi telefonlar ile uyumlu, Pokemon Go Android İndir ? Pokemon Go ios İndir, Pokemon GO oyununu nasıl indirilir?, gibi tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hayranlarını meraklandırıyor.

işte sizlere yukarıdaki bütün soruların cevaplarını hem görseller aracılığıyla hem de ilk defa indirecek birisinin bile kolayca indirip telefonuna kurabileceği şekilde açıklamalarda bulunacağız. Çünkü kısa sürede tüm Türkiye’de de pokemon go çılgınlığı baş göstereceğe benzediğinden sizlere bu konuda önceden bilgilendirme yapalım dedik.

Pokemon GO APK Dosyası Nasıl İndirilir?

Pokemon go adlı oyunu cep telefonlarınıza ister ios olsun ister android nasıl indireceğinize dair adımlar aşağıdaki gibidir.

 1. Kullandığınız telefona göre en son sürüm olan Pokemon GO APK dosyasını indiriniz.
 2. İndirdiğiniz Android veya İos apk için telefonunuzun Unknown Sources ya da Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğine giriş yaparak güvenlik için telefonlarda bulunan bu seçeneği yani bilinmeyen kaynakları etkinleştirmeyi unutmayınız.
 3. Etkinleştirme işleminden sonra indirdiğiniz Pokemon GOAPK dosyasına tıklayarak programla gelecek yönergelere uygun seçimler yaparak ileri ileri deyin ve yüklemeyi tamamlayınız.
 4. Pokemon Go Türkiye için oyunu oynayacaklar için şimdiden hayırlı olsun.

Pokemon Go ile ilgili olarak söylenebilecek beta sürümü için bir çok negatif durumlar söz konusu olduğu gibi artı yönlerininde mevcut olduğu bir gerçektir. Forum sayfalarında ve kullanan arkadaşlarımızın söylemlerine göre pokemon go oyunu telefonlar için aşırı derecede şarj yani pil tüketimine ve oyun tam tamamlanmadığı için seslerde efeklerde bozukluklar meydana gelmektedir.pokemon-go-android-ios-apk-indir

Söylenenlere göre GPS sistemi ile çalıştığından dolayı hem internet hem de pil durumunda aşırı yoğunluk sağladığından tüketime sebebiyet verdiğidir. Oyun kurulumu kolay olduğundan dolayı indirenler için kolaylıkla kurulumu ve oyun oynaması yapılabilmektedir. Bu oyunu yüklemeye çalışan fakat yükleyemeyen kişiler mutlaka telefonlarının Intel Atom işlemcili Android olmamasına dikkat etmelidirler. Çünkü bu tip telefonlara şuan için pokemon go yüklenmemektedir.

Yine pokemongo oyunu tablet içinde herhangi bir uygun sürümü mevcut değildir. Şimdilik akıllı telefonlar uyumluluğu olup tablet için pokemon go çalışmaları devam etmektedir.

pokemon-go-indirÇocukluk çizgi filmi olan pokemon için bir iki yıldır yapımı için düşünülen harika ötesi bir oyun ortaya çıkartılmış ve oyun şimdiden tüm dünyadan fan cluplar kurulmaya başlanmış bile. Pokemon Go oyunu ile dünya da olduğu gibi ülkemizde de hızla yayılmaya devam ettiği gibi sokaklarda insanların elinde telefon ile karış karış gezdiklerini duyarsanız şaşırmayın. Çünkü insanlar pokemon go uygulamasını telefonuna indirdikten sonra sokak sokak dolaşıp pokemon karakteri arayarak onları hesaplarına katmayı hedeflemektedir.

Pokemon GO oyunu için ülkemizde resmi olarak herhangi bir çıkış süreci olmamasıyla birlikte Pokemon GO’yu oynamak için yapmanız gereken şey oyunun APK dosyasını telefonunuzla uyumlu olanını bulup telefonunuza indirmek. Yukarıda da maddeler şeklinde aktardığımız gibi apk dosyasını telefonunuza indirdikten sonra, ayarlar altındaki güvenlik seçeneklerinden, bilinmeyen kaynaklara izin ver seçeneğini onaylayarak, kurulum için ilk aşamayı tamamlayıp ardından indirdiğimiz apk dosyasına tıklayarak kurulumu sağlıyoruz.

Başka bir indirme şekli ise telefonunuzdan google play veya app store için yeni bir hesap açıp açtığınız hesap için ülke seçimini şu an için yalnızca Avustralya, Yeni Zelenda ve Kuzey Amerika olarak gösterip İOS VE ANDROİD için uygulamayı indirmeniz mümkün.

Pokemon go oyunu aslında bir sanal gerçeklik mantığı ile hayata geçirilmiş ve tüm dünyada olduğu gibi oyuncular hesapları için ilk önce bulundukları ortamlardaki pokemonları toplamaya başlamaktadırlar.

Daha fazla pokemon için kullanıcılar için sokaklarda gezip Pokemonları yakalamanız gerekmektedir. Toplanılan pokemonları ise level atlatıp diğer oyuncuların pokemonları ile savaştırabilirsiniz. Oyun için seviyesi artırma işlemi olduğu gibi eğer o bulduğunuz pokemonu sevmediyseniz bir arkadaşınıza transfer edip onda bulunan sevdiğiniz pokemonuda kendinize alabilirsiniz. Bu durumda daha çok pokemon go için daha çok gezmek gerekecek.

Enterasan Bilgi

Pokemon go için daha fazla karakter toplamaya çalıştıkça sokak sokak gezileceği için daha önce masa başı oynanan oyunlardan farklı olan bu oyun ile kullanıcılar daha fazla yürüyecekleri için zayıflayacaklardır. Eski oyunlarda ne olurdu devamlı sandalye başında oyuna takılıp kalınıp saatlerce pc başında kalınırdı. Ve bu da bizlere kilo olarak dönerdi. Bu oyun işte insanları yürüterek zayıflatacaktır.

Pokemon Go Hilesi

Pokemon go hilesi için kurulum yaptıktan sonra ilk çıkan 3 karakteri almadan uzak bir mesafeye gidip karakterler kaybolduktan sonra tekrar geri geliyorsunuz.

Bu işlemi 4 kere yapınca 4. kez yaptığınızda pikaçu / Pikachu kolayca yakalanır.

Pokemon GO Hangi Telefonlar ile Uyumlu

Pokemon go  kurulabilecek telefon markaları için tam liste açıklanmadığı gibi daha çok oyun telefonların özellikleri daha önemli olduğu düşünülüyor. Çünkü android veya ios sürümlerini açıklamışlar ve o uygulama özelliklikleri için kriterler belirlemişler. işte size hangi sürümlerde destek sağlayacak onu duyuralım.

Android Sistem Gereksinimleri:

 • Android 4.4 – Android 6.0.1
 • (Android N desteklenmiyor)
 • İdeal çözünürlük 720×1280 pixel (tablet için uygun değil)
 • Güçlü İnternet Bağlantısı (Wi-Fi, 3G, or 4G)
 • GPS and Konum Servisleri

iOS Sistem Gereksinimleri:

 • iPhone 5+
 • iOS 8+
 • Güçlü İnternet Bağlantısı (Wi-Fi, 3G, or 4G)
 • GPS and Konum Servisleri

Desteklenmeyen Sürümler / Telefonlar

 • Telefona jb işlemi yapıldıysa oyun oynanamaz.
 • Intel işlemci kullanan telefonların

Şimdi ise sizlere pokemon go indirebileceğiniz android apk’ları ve ios apk’ları aşağıdaki linklere tıklayarak indirebileceğiniz şekilde sizlere sunuyoruz.

Pokémon GO – Android Apk TIKLA İNDİR Google Play

Pokémon GO App Store TIKLA İNDİR – iTunes – Apple

Cihazınızın konumu Türkiye ise yapacağımız işlemler basit. Bu adımları mobil cihazınızdan yapmanız gerekmektedir. Şuradaki linke tıklayarak Pokemon GO’yu iOS cihazınıza indirmeyi başlatın. Download tuşuna basarak indirin.

Pokemon Go Apk İndir: http://www.mediafire.com/download/aufp48tbnqhl6ql/pokemon-go-fobito.apk

Pokemon go Türkiye’de Ne Zaman Olacak ?

Nintendo adlı teknoloji şirketi Türkiye pazarı için istediği ilgiyi görmediği için merakla beklediğimiz pokemon go’yu Türkiye’de olmayacağı düşünülmetedir. Fakat başka çıkardığı oyun için böyle bir karar aldığı için bu pokemon go ile türkiye ye girer mi şuan için bir muamma olduğu görülmektedir. Ama bizler için şuan ingilizce destekli olarak tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de haritalar çıkmakta ve pokemon go sevenler için sokak sokak gezip ekranda çıkan pokemonları toplayabilirsiniz. Basit şekilde başka oyun oynayanlarında kullanabileceği bir basitlikte bir oyun olduğu ortadadır.

Pokemon Go Ücretsiz Mi?

Pokemon go için muhakkak bir çok şey söylenmektedir fakat unutulmamalıdır ki Pokemon Go Oyunu Şimidilik Ücresizdir. Fakat oyun için level atlama gibi hediye menüleri açma gibi şeylerin paralı olup olmadığı konusunda ise henüz resmi bir açıklama yoktur. Fakat bizler tecrübelerimizden biliyoruz ki mutlaka o kısımlar da ücretli olacaktır. Bunun için oyunun tamamen tamamlanmasını beklemekte fayda var.

Tabi pokemon go oyunu ile doğrusu pokémon terimi ile ilk defa karşılaşanlar için söylenecek ve izah yapılacak bir kaç cümle söylemekte fayda var. Pokemon 1996 yılında bütün dünyayı kasıp kavuran bir çizgi film türüdür. Çizgi filmde çeşitli seviyelerde karakterler vardır ve bunların en önemli pikachu gibi dursa da her karakter kendi alanında iyi olduğu ve kendi aralarında savaşçılarıyla savaştırılmaktadır. İşte bu çizgi film yapımcısının bütün bu kurguyu sanal gerçeklikle birleştirdiği pokemon go denilmekte ve iOS ve android işletim sistemine uyumlu şekilde piyasaya sunduğu oyundur.

Pokemon Go’da Nasıl Savaşılır ?

Pokemon go ile savaşmak mümkün fakat savaşabilmek için kendinize ait stadınızın olması lazım.

Pokemon GO nasıl oynanır?

Bu oyunu oynamak için büyün kurulum gibi ön koşulları yerine getirip seçeceğiniz karakter ile birlikte sokak sokak Pokémon avına çıkmalısınız. Her sokakta, bahçede, denizde farklı farklı Pokemon’ları toplayıp, kendinize ait koleksiyonunu oluşturuyorsunuz. Oyun GPS ile sokaklarda gezerek harita yardımı ile etrafınızdaki lokasyonlarda bulunan pokemonu alarak daha çok pokemon ile hem transfer hem de level atlatarak seviye artırabilirsiniz.

Uyarı

Kesinlike playstore veya appstore mağazasına indirme linkleri gelmeden indirmenizi tavsiye etmiyoruz.

Pokemon Go Galerisi

En Çok Aranan İlgili Terimler:

 • pokemon go indir

Like it? Share with your friends!

0
admin

3 Comments

  1. Pokemon Turnuva merkezini ve farklı pokemon çeşitliliği için mutlaka bulunduğunuz böglede bu oyunun çok kurulması gerekmektedir. Balıkesir’de arkadaşlarınıza bu oyunu o kadar çok yüklenmesine yardımcı olun karakter sayınız artsın. Ne kadar çok kişi Pokemon GO oynarsa, o kadar çok turnuva merkezi görürsünüz.