Pazartesi , Ağustos 15 2022
Son Haberler
Anasayfa / Oyun / Apple’a Pokemon Go Piyangosu

Apple’a Pokemon Go Piyangosu

Apple’a Pokemon Piyangosu!

Pokemon GO’yu ilk olarak yayınlayan işletim sistemi olan iOS, başta ABD olmak üzere Avustralya, ABD, Japonya, Almanya gibi ülkelerde kullanıcılarına Pokemon GO hizmeti sunuyor. İlk olarak 3 Temmuz’da App Store’da yer alan Pokemon GO uygulaması sayesinde çok önemli bir gelir elde edileceği tahmin ediliyor.

Analist Uzmanları Tahmin Etti!

The Guardian’da yer alan analist tahminleri son derece dikkat çekici sonuçların ortaya çıkmasına neden oldu. Apple firmasının finansal sonuçlarına olumlu etki etmesi beklenen Pokemon GO oyununun şirkete yaklaşık 3 milyar Dolar kazandıracağı tahmin ediliyor.

App Store üzerinden Pokemon GO oyununu indiren kullanıcılar 100 PokeCoin için 0.99 Dolar ödüyor. Bunun yanı sıra 14.500 PokeCoin için 99.99 Dolar ödemeniz gerekiyor. Oyun için yapılan harcamaların %30’luk kısmı Apple firmasının kasasına girecek.

Kendi Ekonomisi Oluşuyor!

Pokemon GO çılgınlığı kendi ekonomisini oluşturmaya devam ediyor. Sadece uygulama içi harcamalarla değil aynı zamanda yan uygulamalarla da gelir düzeyi katlanacak gibi görünüyor. Ayrıca Pokemon karakterlerini içeren çeşitli eşyalar da büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Nintendo firmasına müthiş ivme kazandıran oyun henüz tüm ülkelerde yayınlanmasa da adından söz ettiriyor.

Başta üretici firma Nintendo olmak üzere Apple firması da Pokemon GO’dan önemli ölçüde faydalanacak gibi görünüyor. Firmaların açıklayacağı ekonomik rakamlar büyük bir merakla bekleniyor. Bakalım beklenen gelir elde edilebilecek mi?

Bir önceki yazımız olan Pokemon Go APK indir (Android ve İOS için) başlıklı makalemizde Pikachu Nasıl Yakalanır?, Pokemon GO ve Pokemon GO Android İndir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bir cevap yazın