Nakliyat


0

Nakliyatnakliyat

Şimdiye kadar bir çok sektöre çeşit çeşit tanıtım çalışmaları yapan firmamız bugün ise sizlere farklı bir sektörü tanıtarak sizlere bilgi vermeye devam ediyoruz.

Nakliyat nedir ? Evden Eve Nakliyat Nedir ? Nakliyat Firmalarının Çalışma prensipleri Nelerdir ? İstanbul’da Nakliyat Firmaları Listesi ? gibi konularda sizlere hem bilgilendirici yazılar yazıcaz hemde bir nakliyat firmasının genel prensiplerini sizlerle paylaşacağız.

Nakliyat Denilince akla taşımacılık sistemi gelir normal koşullarda. Ve hatta eskiden bir ev eşyasının kamyona, kamyonete yüklenerek A noktasından B noktasına taşınması anlamını taşımaktaydı. Ama artık günümüzde nakliyat denilince bir eşya taşıma bağlamından daha öteye gitmiştir.

Nakliyat kelimesinin terim anlamı : Eşyası taşınacak kişilerin ihtiyaç duydukları insan gücü, ekipman ihtiyacı ve hareketlerin tümünün bir bütün olarak karşılamak amacıyla ev, işyeri, villa, ofis gibi sahip oldukları eşya listesini bulunduğu yerden yani A noktasından gideceği B noktasına belirtilen terminlerde doğru bir şekilde gerekli prosesleri yerine getirmek için araştırma, planlama, harekete geçme, uygulama ve kontrol etme sürecidir denilebilir.

İşte görüldüğü gibi artık Nakliyat kelimesi günümüzde basit bir kavram olmaktan çıkmış bilimsel verilerin ışığında müşterilerin ihtiyaçları doğru bir şekilde sorunsuz bir planlama ve uygulama kavramlarıyla bağdaşmıştır.

Evden eve nakliyat süreçlerini de yine bilimsel veriler ışığında incelersek şu aşamalarla sizlere bilgi verebiliriz.

 1. Ön keşif ve planlama
 2. Uygun sökme ve ambalajlama işlemi
 3. Korunaklı paketleme işlemi
 4. İlk çıkacakların son araca yerleştirilmesi
 5. Eşyaların araca taşınması sırasıyla taşınması
 6. Usta şöförlerimizce eşyaların sevkiyatı
 7. Eşyaların Nakliyatı esnasında profesyonel yaklaşım
 8. Binanın durumuna göre eve taşıma planı
 9. Ev eşyalarının gerekli odalara aktarımı
 10. Son olarak ise Eşyaların Montajı ve son kontrölü.

Görüldüğü üzere sizlere nakliyat kelimesini 10 adımda evden eve taşımacılık bağlamında sizlere açıklamış olduk.

Nakliyat kavramı şehirleriçi nakliyat ve şehirlerarası nakliyat olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır. Şehirleriçi evden eve nakliyat kavramında fiyatlandırma yapan işletmelerin ve Şehirlerarası evden eve nakliyat yapan firmaların fiyatlandırma prensiplerine de birazda göz atacak olursak;

Şehirleriçi evden eve nakliyat; Daha çok işçilik fiyatları ön planda iken az bir faktörde eşyanın taşınacağı yerin mesafesi önemli etmeni oluşturmaktadır.

Şehirlerarası evden eve nakliyat‘ta ise hangi şehirden hangi şehire taşınacağı konusunda mesafeye göre fiyatlandırma yapılırken personel fiyatı pek fazla yer kaplamamaktadır.

Şehirlerarası nakliyat maliyetleri % 70 yakıt masrafları ise şehirleriçi nakliyatın % 30 ‘u yakıt için ayrılmaktadır. Bu hesaplamanın farklı modellemeleri mevcut olup her firmaya göre farklılık oluşturmaktadır.

Yazımızı biraz biraz kısaltarak sonlandırmak istersek;

Evden eve nakliyat firmamız sizlere hizmet verirken altını kırmızı kalemle çizmek istediğimiz bir hususu sizlere aktarak nakliyat konusundaki yazımızı sonlandıralım. Firmamız olarak nakliyat esnasında özellikle kendi paketlemediğimiz eşyalarımız kaynaklı oluşacak sorunları kesinlikle üstlenmemektedir. Bu nedenden dolayı özel eşyalarınızı, kıyafetlerinizi sizlere sunduğumuz paketleme ve taşıma süreçlerinde bizlere tanışarak bilgi almanız gerekmektedir. Taşıma esnasında yaşanabilecek sıkıntılar  için lütfen bizlere neden diye sormayınız.

Kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyet gösteren dengenakliyat.com evden eve nakliyat konusunda, güler yüzlü ve profesyonel hizmet ile sizlere gönül rahatlığı ile taşınma imkânı sunmak için telefonlarınızı beklemektedir.

Popüler Nakliyat İpuçları

Hazırlama

 • Nakliyat konuları için buzdolabınıza hatırlatıcı stickerlar yapıştırın.
 • Yapacağınız hususları unutmamak için bilgilerinizi deftere yazın
 • Evden Eve Taşınma işlemi için Nakliyat firmaları listesi çıkartın

Paketleme ve Etiketleme

 • Her odanız için yeterli koliler hazırlayarak toparlanma sürecini başlatın.
 • Paketleriniz Üzerine İçeriğini yazarak ayrımlar yapın
 • Kırılması kolay eşyalarınız için daha korunaklı ambalajlama yöntemi seçin
 • Birkaç günlük tatile çıkıyormuşcasına kendiniz için giyecek bavulu hazırlayın

Nakliyat Adı : Denge Nakliyat

Nakliyat Sitesi : www.dengenakliyat.com

Nakliyat Email : info@dengenakliyat.com

Nakliyat Telefonu : 0212 432 49 86

Nakliyat Adresi : Kemalpaşa Mah. 20/4 Sk. No:21  Bağcılar / İstanbul

Nakliyat Etiketleri : nakliyat nedir, evden eve nakliyat nedir, nakliyat türkçe anlamı, nakliyat sigorta, nakliye nedir, nakliyecilik nedir, nakliyat teklif, nakliyat fiyatları, nakliyat teklif, şehirlerarası nakliyat fiyatları, şehir içi evden eve nakliyat fiyatları, evden eve nakliyat fiyatları istanbul, nakliyat fiyatları hesaplama, şehirler arası evden eve nakliyat fiyatları,


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
İnekce İnekce
0
İnekce
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Allah'ım Aman Allah'ım
0
Aman Allah'ım
Kazanç Kazanç
0
Kazanç
admin

0 Comments