Mutfak Tadilatı Ne Kadar Tutar


0

Mutfak Tadilatı Ne Kadar Tutar

Yeni bir eve taşınacak ve mutfak tadilatı yaptıracak olan kişiler, mutfak tadilatı ne kadar tutar sorusunun cevabını merak etmektedir. Mutfak tadilatı ne kadar tutar, başlıklı yazımızda bu konuyla ilgili detayların yanında bir de fiyat belirlenirken dikkat edilen şeylere de yer vermekteyiz.

Mutfak Tadilatı Fiyatları

Mutfak tadilatı fiyatları söz konusu olduğunda yelpaze biraz geniş olmaktadır. En düşük rakam 500 TL olarak ifade edilirken üst rakam olarak mutfak tadilatında 5000 TL’ye çıkan bir fiyat yelpazesi görülmektedir. Bunun nedeni ise yapılmak istenen tadilatın türüdür.

Mutfak Tadilatı Fiyatı Nasıl Belirlenir

Mutfak tadilatı fiyatı nasıl belirlenir, diye merak edenler için bulduğumuz sonuçlar şu şekilde:

  • Mutfak tadilatı için fiyat belirlerken fayansların kırılıp kırılmayacağı,
  • Lavabonun değişip değişmeyeceği,
  • Mutfak dolaplarının sökülüp sökülmeyeceği,
  • Badana yapılıp yapılmayacağı,
  • Mutfak zemininin yenilenip yenilenmeyeceği gibi birçok faktör bulunmaktadır.
  • Badana yapılması ortalama olarak 500TL -1000 TL arasında ifade edilmektedir. Ancak yapılan pazarlık neticesinde fiyatlar biraz daha indirilebilmektedir.

Mutfak tadilatı ne kadar tutar başlığı altında verdiğimiz bu bilgiler dışında bir de işçilik bedeli olduğu unutulmamalıdır. Alçı sıva yapılacaksa bunun için de en az 1000 TL masraf yapılacağı düşünülebilir. Zemindeki döşemelerin yenilenmesi durumunda da en az 500 – 1000 TL arası masraf çıkmaktadır. Mermer kırılacaksa bu da 250 – 500 TL arasında değişim göstermektedir. Dolapların yeniden yapılması da 500 TL – 1000 TL arasında bir masrafı bulmaktadır.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments