Cuma , Mayıs 27 2022
Son Haberler
Anasayfa / Firma Tanıtım / Toz Akarı (Mite) İlaçlama

Toz Akarı (Mite) İlaçlama

Toz Akarı (Mite) İlaçlama

Toz akarı, mite olarak da bilinmektedir. Sağlık açısından son derece önemlidir. Gözle görülemeyecek kadar küçüktürler. Kaşıntı yapmaktadırlar ve solunum ile alınabileceğinden astım hastalığını tetiklerler. Cildi hassas olanlar ve bebeklerde kaşınmanın yanı sıra alerji reaksiyonlar ortaya çıkar ve ciddi boyutta bireyleri sarsar. Bunun için ilaçlama yapılması gerekmektedir.

Miteler 8 bacaklıdırlar ve 150-200 kadar çeşidi bulunmaktadır. Solunum ile vücuda girebileceğinden çeşitli enfeksiyonlara neden olmaktadır. Bulundukları yerler genellikle yünlü ve tüylü yerlerdir. Örneğin, yatak, yorgan, battaniye, halı ve benzeri yerlerde bulunabilirler.

Aynı zamanda oyuncaklarda da bulunabileceğinden çocuklara büyük zararları dokunmaktadır. Çok küçük oldukları için görülmezler. Bir yorganın üzerinde binlerce bulunabilir.

Bunlardan kurtulmak için profesyonel bir yardım almak gerekir. Bunun için ilaçlama şirketinden yardım alınabilir. Aynı zamanda bu şirketin yasal ilaçlar kullanımına dikkat etmesi gerekmektedir. Buna ek olarak uzman uygulaması sağlanmalıdır.

Mitelerin ilaçlanması

Miteler, deri döküntüleri ile beslenirler. Bu mitelerin ilaçlanması katı ya da toz ilaçlar yapılamaz. Sıvı ilaçlama yapılması gerekmektedir. Bunlarda buharlama yöntemi tercihi hızlı bir sonuç vermektedir.

Toplu alanlarda görülürse eğer buralardaki ilaçlamalarda püskürtme yöntemi kullanılmaktadır. Kaliteli ilaç kullanımı son derece önemlidir. Burada ilaç kullanımı uygunsuz olursa eğer sağlık için son derece sıkıntı oluşturacaktır. Hem miteler hem de ilaç bireylere zarar verecektir. Bunun için alanında uzman kişilerden ve şirketlerden destek almakta fayda vardır.

Bir önceki yazımız olan Böcek İlaçlama Şirketleri başlıklı makalemizde böcek ilaçlama ve Böcek ilaçlama şirketleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Pimapen Tamiri

Pimapen Tamiri Ülkemizde pimapen kullanımı gerek güvenlik gerekse ısı yalıtımı açısından sunduğu avantajlarla yıllar içinde ...

Bir cevap yazın