Cuma , Ağustos 12 2022
Son Haberler
Anasayfa / Ana Sayfa / Kpss Sınavındaki Duvar Saatleri Kayıt Yapacak

Kpss Sınavındaki Duvar Saatleri Kayıt Yapacak

kpss-sinavindaki-duvar-saatleri-kayit-yapicak

ÖSYM Başkanı Ali Demir, KPSS’de duvarlara asılacak saatlerde kamera olacağını ve 54 bin 896 kameranın sınavları kayda alacağını açıkladı.

ÖSYM Başkanı Ali Demir, Kamu Personel Seçme Sınavı’nda (KPSS) 54 bin 896 entegre kamerayla kayıt yapılacağını bildirdi. ÖSYM Başkanı Demir yaptığı açıklamada, KPSS’nin ortaöğretim ve lisans düzeyinde cumartesi ve pazar günü Bişkek hariç 170 sınav merkezlerinde yapılacağını anımsattı.

Adayların ön lisans düzeyinde 27 Eylül Cumartesi, ortaöğretim düzeyinde ise 28 Eylül Pazar günü sınava gireceklerini hatırlatan Demir, ÖSYM Başkanlığında sınav günü yaklaşık 40 kişilik bir grubun görev yapacağını belirtti.

Demir şunları kaydetti:  Bu sınavın çok büyük bir aday kitlesi var. KPSS’ye ön lisans düzeyinde 827 bin 230, orta öğretim düzeyinde 1 milyon 828 bin 53 olmak üzere 2 milyon 655 bin 283 aday girecek. Sınavlar 9 bin 157 bina ve 136 bin 726 salonda gerçekleştirilecek.

Sınavlarda 362 bin 366 sınav görevlimiz, 35 bin 189 da güvenlik görevlisi çalışacak. Güvenilik önlemlerinden taviz vermemek adına yine saate entegre kamerayla sınav salonlarında kayıt yapmaya devam edeceğiz.

Bu kapsamda KPSS önlisansta 17 bin 570, ortaöğretimde ise 37 bin 326 olmak üzere 54 bin 896 entegre kamera kullanacağız.” Demir, sınav günü 444 67 96 (ÖSYM) numaralı çağrı merkezininde de görev yapacak personel sayısını artırdıklarını söyledi.

Bizce bu kamera sistemi ile kopya çekme olayıda böylece tarihe karışacak. Haksız yere sınav kazanan sistemlerin ekmeğine taş koyacak bu sistem gerçekten takdire şayan olarak bizce çok uygun olmuştur.

Şimdi herkes eşit şartlarda kpss sınavına girsin ve başarılı olan arkadaşlar sınavı geçsinler.

Bir önceki yazımız olan Saatler Ne Zaman Geri Alınacak? başlıklı makalemizde 26 Ekim Pazar günü saatler 1 saat geri alınacak, Saatler Ne Zaman Geri Alınacak? ve saatlerin geri alınması hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Neden Sağlıklı Beslenmeli

Neden Sağlıklı Beslenmeli Sağlıklı beslenme, bireylerin sağlıklı olması ve bedensel aktivitelerini iyi bir şekilde yerine ...

Bir cevap yazın