Cuma , Ağustos 12 2022
Son Haberler
Anasayfa / Ana Sayfa / Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır ?

Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır ?

Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır

Makyaj, bayanların güzel göründükleri ve kendilerinin iyi hissettikleri bir takım uygulamalardır. Bayanlar yüzlerine üretilen kozmetik eşyalarını düzen içerisinde sürerek güzel ve bakımlı görünmektedirler.

Bunun için birçok bayan sürekli olarak makyaj yapmaktadır. Her bayan makyaj yapmayı sevmeyebilir. Sürekli olarak makyaj yapanlar da hep aynı makyajı yapmaktan sıkılabilirler. Bu şekilde makyaj seçenekleri mevcuttur. Kışın, yazın sonbaharda farklı renklerle makyaj yapılarak mevsime de uygun görüntü yakalanmış olur.

Sonbahar makyajı denilince akla, sonbahara uygun renkler gelmektedir. Bu renkler, kahverengi, tarçın, bakır, koyu yeşil, soğan kabuğu rengi, koyu kızıl gibi renklerdir. Mevsime uyum sağlayarak dökülen yapraklara uyum sağlayarak makyaj tonları seçilebilir.

Bu mevsimde kahverengi ve tarçın bakırlar tercih edilebilir. Far ve ruj renkleri bunlar olabilir. Bu şekilde yüz üzerinde de uyum yakalanmış olacaktır. Hem mevsime uygun olunacak hem de güzel ve asil bir duruş yakalanmış olacaktır. Yazın tercih edilen kırmızılar, pembeler, maviler sonbahar ve kışın tercih edilmesi mevsime uygunluk sağlamaz ve güzel durmaz.

Sonbahar Makyajı Seçenekleri

Gözler için, koyu tonlarda kahve ve tarçın far seçilebilir ve eyeliner ile gözler büyütülebilir. Allık olarak da yine bu tonlar tercih edilmeli ve yoğun bir şekilde sürülmemelidir. Ruj seçimi de bu tonlarda olmalı ve mevsime uygunluk sağlanmalıdır. Bu makyaj seçeneğinin yanı sıra aynı tonlarda kıyafet seçimi de güzel olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Etmeli başlıklı makalemizde Güneş Gözlüğü, Güneş Gözlüğü Neden Önemli ve Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Etmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Neden Sağlıklı Beslenmeli

Neden Sağlıklı Beslenmeli Sağlıklı beslenme, bireylerin sağlıklı olması ve bedensel aktivitelerini iyi bir şekilde yerine ...

Bir cevap yazın