Cildin Erken Yaşlanmasını Engellemek İçin Ne Yapmalı


0

Cildin Erken Yaşlanmasını Engellemek İçin Ne Yapmalı

Cilt, hücrelerin yapısına bağlı olarak yaş aldıkça şekil değiştirmekte ve deforme olmaktadır. Her geçen sene cilt biraz daha cansız olmakta ve bütün çekiciliğini kaybetmektedir. Bu olay belirli yaşlardan sonra meydana gelmektedir. Bebeklikten yetişkinliğe kadar geçen dönemde ciltgelişmekte ve gerek yapısına ulaşmaktadır. Bebeklikte cilt biraz daha yumuşak ve elastikken yetişkinlikte ise biraz daha sert ve korumalı olmaktadır.

Yetişkinlikten yaşlılığa kadar geçen dönemde cilt yapısı biraz daha bozulmaktadır. Nem dengesi değişmekte ve renginde de değişiklikler meydana gelebilmektedir. Bu yüzden ciltte kırışma ve sarkmalar meydana gelir. Bu da istenmeyen bir durumdur. Bu kötü görünüme engel olmak için piyasada birçok anti-aging kremler bulunmaktadır. Aynı zamanda estetik tedaviler ile bu kırışıklıklar kolayca giderilebilir. Gelişen teknoloji ile her geçen gün yeni ürünler üretilmekte ve tasarlanmaktadır. Bu yüzden cildin yaşlanması da yavaşlatılmaktadır.

Cilt Yaşlanmasına Çözümler

Cildin erken yaşlanmaması için güneş ışınlarından uzak durmak önemlidir. Güneş kremleri sürekli olarak kullanılmalı ve cildin nem dengesine önem verilmelidir. Makyaj malzemeleri kullanımında kaçınılmalı ve kalitesiz ürün kullanımından uzak durulmalıdır. Aynı zamanda olumsuz hava koşulları da cildin yaşlanmasını sağlar.

Cilt yaşlanması için birçok parametre mevcuttur. Bunun için bireyler ciltlerini en iyi şekilde korumalıdırlar. Aynı zamanda sağlıklı beslenme ve bol su içme ile de cilt sağlıklı olmaktadır.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
İnekce İnekce
0
İnekce
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Allah'ım Aman Allah'ım
0
Aman Allah'ım
Kazanç Kazanç
0
Kazanç
admin

0 Comments