Kış Aylarında Saç Bakımı


0

Kış Aylarında Saç Bakımı

Kış ayları, bilindiği üzere yorucu ve sert geçmektedir. Bundan saçlar da etkilenmektedir. Vücut dengeleri tamamen değişmekte ve bu yüzden sağlık konusunda da sıkıntılar yaşanabilmektedir. Hava şartları bireyleri oldukça fazla bir şekilde etkilemektedir. Bu dönemde mevsim sebze ve meyvelerinden sık sık tüketmek önemlidir. Kaybedilen enerji ve vitaminleri bu besinler sağlayacaktır.

Mevsim şartları soğuk ve nemsiz olduğu için saçlar kolayca yıpranmakta ve cansız kalmaktadır. Sonrasında çok fazla dökülmeler ve kopmalar meydana gelir. Saçlarda nem oranı düştüğü için saçlar kurur ve matlaşır. Aynı zamanda giyilen kazaklar ve montlar nedeni ile de saçlar elektriklenir ve tamamen sağlıksız hale gelir. Bunu engellemek için kış aylarında saçlara çeşitli bakımlar yapılmalıdır. Saçların canlı ve bakımlı olması için ürünler kullanılmalı ve bu aylar iyi bir şekilde atlatılmadır.

Kış Ayında Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Kış ayında nem olmadığı için öncelikle bireyler saçları için seçecekleri şampuanlara dikkat etmeliler. Şampuanlar kuru saçlar için olan şampuanlar veya elektriklenen saçlar için olan şampuanlar tercih edilebilir. Bunun yanı sıra saç kremleri bakım kremleri saça uygun olmalıdır. Nem dengesini ayarlayacak, bakım yapacak, yıpranmayı önleyecek şekilde olmalıdır. Ekstra yağlar ile saçlara düzenli olarak bakım yapıldığında da saçlar canlanacak ve bu aylardan minimum derecede etkilenme yaşanabilecektir. Hiç etkilenmemenin olmaması mümkün değildir. Ancak bu etkilenme minimuma indirilebilir.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
İnekce İnekce
0
İnekce
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Allah'ım Aman Allah'ım
0
Aman Allah'ım
Kazanç Kazanç
0
Kazanç
admin

0 Comments