Cuma , Mayıs 27 2022
Son Haberler
Anasayfa / Ana Sayfa / Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır

Yaz mevsiminden kışa geçiş yaptığımız bu günlerde havanın değişmesi ile denge de değişmektedir. Dışarıda hava değişirken bireylerde de çeşitli değişmeler meydana gelmektedir. Vücutta değişiklikler olurken saçlarda bundan elzem derecede etkilenmektedir. Havanın soğuk olması vücut direncinin zayıflamasına, bireylerin sağlıklarının bozulmasına neden olmaktadır. Buna bağlı olarak havada nem olmaması saçları ve cildi de önemli oranda kurutmaktadır.

Hava şartlarının bozulması ile cilt ve saçlar hemen etkilenir. Bunun için bu havalara özgü ürünler kullanmak gerekmektedir. Bu ürünler sayesinde cilt ve saçlarda kalıcı zararlar oluşmaz. Kalıcı zararların oluşmaması için bakım yapmaya özen göstermektedir. Aynı şekilde bu zararlar cilt konusunda olduğunda tüm vücuda yayılabilir ve derin hasarlar meydana gelebilir. Yazın nasıl ki güneş ışınlarından kaçınmak gerekiyorsa kışın da soğuk havanın etkisinden kaçınmak gerekmektedir.

Kış Ayı Cilt Bakımı

Kış aylarında cilt bakımı, cildin kaybettiği nem ve vitaminlere yönelik olmalıdır. Bunları tamamlar nitelikte olmalı ve bakım yaparak canlandırmalıdır. Hücrelerin yenilenmesinde yardımcı olmalı, cildin parlamasını sağlamalıdır. Bu bakımda, cilde her gün düzenli olarak nemlendirici krem kullanmalı. Dışarı çıkmadan koruyucu kremler sürülmeli. Aynı zamanda bakım maskeleri de yapılmalıdır.

Cilt için faydalı yağlar da kullanılarak bakımlar yapılabilir. Bunlara ek olarak cilt sabunlarla yıkanmamalı. Gergin ve kuru olması engellenmelidir. Böylece ciltte hasar ve çatlama olmaz.

Bir önceki yazımız olan Kitap Okumanın Faydaları Nelerdir başlıklı makalemizde kitap okuma, Kitap Okuma Alışkanlığı Edinme ve Kitap Okumanın Faydaları Nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Neden Sağlıklı Beslenmeli

Neden Sağlıklı Beslenmeli Sağlıklı beslenme, bireylerin sağlıklı olması ve bedensel aktivitelerini iyi bir şekilde yerine ...

Bir cevap yazın