Kamyonet Brandası


0

kamyonet-brandasiBalıkesir’in En Büyük Branda Firması olan Can Branda – Tente firmasını bugün ziyaret ettiğimizde yine balıkesir’de faaaliyet gösteren yücel et’in canlı hayvan nakil aracınının üstünün branda ile kaplandığına şahit olduk.

Bu vesile ile işletme sahibi ve çalışanlarına ayrı ayrı sorular sorarak kamyonet brandasının nasıl yapıldığına dair çok güzel özgün bilgiler aldık. Bu sayede almış olduğumuz bilgileri siz değerleri müşterilerimize anlatıverelim.

Öncelikle işletmenin 200 m2 lik üretim alanına çekilen canlı hayvan nakil aracı branda yapılacak alanları cm cm ölçülerek dikilme ve yapıştırma esnasında hata olmaması için özenle ölçülür ve bir kağıda not alınır.

Sonrasın da top top bulunan branda kumaşları müşterinin seçtiği renklerde alınan ölçülere göre kesilir ve istiflenir. Ardından yine alınan branda ölçülerinde kamyonet brandası dikilmeye başlanır. Bu Balıkesir kamyonet branda ‘sının kesilmesi ve dikilmesi süreci yaklaşık olarak yarım saat kadar sürmektedir.

Balıkesir’in en iyi branda dikiş ustalarının ellerinde harmanlanan kamyonet brandası dikiş süreci de tamamlandığında asıl ve en zorlu süreç olan montaj süreci başlamış olur

Dikimi tamamlanan branda üç personel ve iş yoğunluğuna göre 2 personel tarafından kamyonet e montajına başlanır ve bu süreçte yaklaşık yarım saat sürmekte olup tamamlandığında, işletmeye telefon numarasını bırakan müşteri aranarak kamyonetin brandası tamamlanmış olduğu söylenir.

Müşteri işletmeye geldiğinde çay, soda, kola, gibi bol bol ikram yapılarak kamyonet brandasını kontrol ederek ve ödemeyi yaparak işletmeden güler yüzle ayrılır.

İşte Balıkesir’in en büyük Kamyonet Brandası üreticisi olan Can Branda-Tente için kamyonet brandası üretim süreci bu kadardır.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments