Halı Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler


0

Halı Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halı yıkama, zor ve düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Evde halı yıkamanın yanı sıra halı yıkama firmaları da bulunmaktadır. Bu firmalardan bazıları işlerini çok iyi yapsalar da bazıları halıları yıkamış gibi göstermektedirler. Bu da hem sağlıksız hem de para kaybı olmaktadır. Bireyler evde halı yıkamak istiyorlarsa ve evleri müsait değilse de bazı yıkama makineleri mevcuttur. Bu makineler sayesinde halılar derinlemesine temizlenmiş olmaktadır.

Evde halı yıkama temiz açısından daha verimlidir. Özellikle bireyler kendi halılarını banyo, bahçe veya teras gibi yerlerde yıkayabilirler. Böylelikle halıları daha temiz olmakta ve daha derinlemesine kirlerinden arınmış olmaktadır.

Bireyler fırça ve temizleme kimyasalları ile halıları en iyi şekilde yıkayarak temizlerler. Halı yıkama fabrikasında verilen bazı halılarda hileler yapılabilmektedir. Bu da kesinlikle sağlıklı değildir. Halıya yapışan ve diplerde kalan tozlar ilerleyen zamanlarda çıkmakta ve bireylerde çeşitli hastalıklara neden olmaktadır. Fakat daha sonra sizlere halı yıkama süreçlerinden olan fakat artık yasak olan mahalle arası halı yıkamayı tavsiye etmediğimizi hatırlatmadan da edemeyeceğiz.

Halı Yıkama Hangi Aralıklarla Yapılmalıdır

Halı yıkama, genelde senede bir kez yapılabilir. Bunun yanında makine ile yapılacaksa 2-3 ayda bir yapılabilir. Bu konuda halı yıkama firmalara kesin olarak güvenilmemelidir. Halıdaki mikroplardan kurtulmak için düzenli olarak süpürge tutmak gerekmektedir. Hafta en az bir kere süpürge yapılmalı ve kirlerin halıda kalıcı olması engellenmektedir. Bunun için düzenli temizlik önemlidir. Halıdaki lekeler de uygun kimyasallar tarafından çıkarılmalıdır.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
İnekce İnekce
0
İnekce
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Allah'ım Aman Allah'ım
0
Aman Allah'ım
Kazanç Kazanç
0
Kazanç
admin

0 Comments