Cumartesi , Mayıs 21 2022
Son Haberler
Anasayfa / İletişim / Hacamatta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hacamatta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hacamatta Dikkat Edilmesi Gerekenler

En Önemliler

Hacamat olacak kişi yakın zamanda tıka basa yemek yememiş olmalıdır ya da uzun süredir yemek yemeden durup aç kalmış olmamalıdır. Tansiyonda düşme olmaması için 2-3 saat öncesinde çok hafif bir şeyler yemiş olması tavsiye edilmektedir.

Comadin dışında kan sulandırıcı bir ilaç kullanılıyorsa bu ilaç hacamat tedavisi yapıldıktan en az 4 veya 5 saat sonra kullanılmalıdır. Kişinin rahatsızlığı ile ilgili olarak değişkenlik gösteren bu olay doktor tavsiyesi alınarak kontrol edilmelidir. Özellikle comadin kullanan biri varsa muhakkak doktora danışılmalıdır. Doktor onay verdiği takdirde hacamata alınabilir.

Bazı Tavsiyeler

Hacamat tedavisi yapılmadan önceki gün ve sonraki gün hayvansal gıda tüketimi çok az düzeyde olmalıdır veya hiç olmamalıdır.

Yine aynı şekilde bir gün önce veya bir gün sonra cinsel ilişkiye girmekten kaçınılmalıdır.

Sigara sağlığa normal zamanda da tehlikelidir. Ancak sigara kullanan kişiler hacamattan en az 2 saat önce ve 2 saat sonra sigara içmemelidir.

Hacamattan sonra 6 saat boyunca uyanık kalınmalıdır, uyunmamalıdır. Tavsiye olarak yarım saat yürüyüş önerilmektedir.

Hacamat yapıldıktan sonra iki saat boyunca bir şey yenip içilmemelidir. İki saat sonunda sirkeli su ya da bal şerbeti içilmesi tavsiye edilmektedir.

NOT: Bu öneri ve tavsiyeler genel olarak geçmiş tecrübelerden ortaya çıkarak oluşturulmuştur. Hacamat yaptıracak olan kişilerin öncelikle doktora danışması en önemli konudur.

 

Bir önceki yazımız olan Samsung Mail Ayarı başlıklı makalemizde android işletim sistemi mail ayarı, pop3 andorid ayarı ve pop3 mail ayarı android hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Lokma Bayiliği Veren Firmalar

Lokma Bayiliği Veren Firmalar konusunda kısa bir yazı yazmak amacıyla sizlere asıl olarak sektörün yeni ...

Bir cevap yazın