Hacamat Ne Zaman Yapılır?


0

Hacamat Ne Zaman Yapılır?

Kişi bir rahatsızlık durumunda hacamat yaptırmak durumunda kalıyorsa bunun zamanı olmaz. İstediği zamanda yaptırabilir. Ancak herhangi bir rahatsızlık durumu yoksa, sağlığını korumak istiyorsa, detoks ya da sünnet amacıyla hacamat yapmak istiyorsa hacamat tedavisi için maksimum seviyede fayda edilebilecek önemli gün, mevsim, ay ve haftalar bulunmaktadır. Özellikle bu zamanlarda yaptırılan hacamat kişiye çok faydalı olacaktır.

Hacamat Hangi Mevsimde Yapılır?

Hacamat, sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde, herhangi bir ayın 14’ü ile 28’i arasında tekli günlerde yani 15, 17, 19, 21, 23, 25 ve 27 gibi günlerde yaptırılmalıdır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise bu ay ve tarihlerin hicri takvime göre belirlenmesidir.

Rahatsızlığım Var Ancak Yine de Gün Seçmek İstiyorum

Yazımızda önceden de belirttiğimiz gibi eğer hacamat tedavisi vücudunuzda bulunan bir rahatsızlıktan dolayı tedavi amaçlı yaptırılacak ise hemen yaptırılması, mevsim ya da ay, gün herhangi bir tarihe bakılmadan hemen yaptırılması gerekmektedir. Yine de içi rahat etmeyen kişiler olacaktır. Bunlar için önerilen birtakım günler vardır. Bunlar da Pazartesi, Salı, Perşembe ve Pazar günleridir.

Yılda Kaç Defa Hacamat Yaptırılabilir?

Hacamat, yılda 2 ve 4 defa arasında değişmek üzere yaptırılabilir. Vücudunuzda herhangi bir rahatsızlık veya hastalık bulunmasa bile mevsim değişikliklerinde sağlığınızı korumak ve hastalığa yakalanmamak için 2 defa yaptırılması gerekir.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments