Cuma , Kasım 27 2020
Son Haberler
Anasayfa / Firma Tanıtım / Hacamat Ne Zaman Yapılır?

Hacamat Ne Zaman Yapılır?

Hacamat Ne Zaman Yapılır?

Kişi bir rahatsızlık durumunda hacamat yaptırmak durumunda kalıyorsa bunun zamanı olmaz. İstediği zamanda yaptırabilir. Ancak herhangi bir rahatsızlık durumu yoksa, sağlığını korumak istiyorsa, detoks ya da sünnet amacıyla hacamat yapmak istiyorsa hacamat tedavisi için maksimum seviyede fayda edilebilecek önemli gün, mevsim, ay ve haftalar bulunmaktadır. Özellikle bu zamanlarda yaptırılan hacamat kişiye çok faydalı olacaktır.

Hacamat Hangi Mevsimde Yapılır?

Hacamat, sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde, herhangi bir ayın 14’ü ile 28’i arasında tekli günlerde yani 15, 17, 19, 21, 23, 25 ve 27 gibi günlerde yaptırılmalıdır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise bu ay ve tarihlerin hicri takvime göre belirlenmesidir.

Rahatsızlığım Var Ancak Yine de Gün Seçmek İstiyorum

Yazımızda önceden de belirttiğimiz gibi eğer hacamat tedavisi vücudunuzda bulunan bir rahatsızlıktan dolayı tedavi amaçlı yaptırılacak ise hemen yaptırılması, mevsim ya da ay, gün herhangi bir tarihe bakılmadan hemen yaptırılması gerekmektedir. Yine de içi rahat etmeyen kişiler olacaktır. Bunlar için önerilen birtakım günler vardır. Bunlar da Pazartesi, Salı, Perşembe ve Pazar günleridir.

Yılda Kaç Defa Hacamat Yaptırılabilir?

Hacamat, yılda 2 ve 4 defa arasında değişmek üzere yaptırılabilir. Vücudunuzda herhangi bir rahatsızlık veya hastalık bulunmasa bile mevsim değişikliklerinde sağlığınızı korumak ve hastalığa yakalanmamak için 2 defa yaptırılması gerekir.

Bir önceki yazımız olan Mafsallı Sistem Tente başlıklı makalemizde balıkesir mafsallı tente ve mafsallı tente hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Fotoselli Cam Kapı

Fotoselli Cam Kapı Özellikle bir işletme sahibiyseniz, yaptığınız işin profesyonel gözükmesi büyük önem taşımaktadır. İşinizin ...

Bir cevap yazın