Cumartesi , Haziran 23 2018
Son Haberler
Anasayfa / Ana Sayfa / Gözlerdeki Şişlik Ve Morluk Nasıl Giderilir ?

Gözlerdeki Şişlik Ve Morluk Nasıl Giderilir ?

Gözlerdeki Şişlik Ve Morluk Nasıl Giderilir

Gün içerisinde gerek çalışmaktan gerek teknolojik cihazlara sürekli olarak bakmaktan gözler yorulur. Aynı şekilde uykusuzluk veya çok uyuma da gözlerin şişmesini sağlar. Gözler, bireylerin canlı, yorgun veya mutlu, mutsuz olduğunu en iyi şekilde gösterir. Bu yüzden gözlere bakım en önemlisidir. Aynı şekilde bu yorgunluk bir süre sonra gözlerin görme kapasitesini de etkiler. Bunun için morluk ve şişlik hafife alınmamalıdır.

Gözlerdeki morluk ve şişlikler, kısa süreli ise birkaç ürünler kolaylıkla giderilebilir. Kalıcı ise çeşitli estetik yöntemleri uygulanmaktadır. Bu yöntemlerin de iyi bir şekilde yapılması ve göze zarar vermemesine dikkat edilmelidir. Alanında uzman kişilerden yardım almak faydalı olacaktır. Piyasada gözaltı şişliği veya morluğu için birçok ürün mevcuttur. Bu ürünler alınmadan önce iyi bir şekilde araştırılmalı ve içeriklerinin kaliteli olmasına dikkat edilmelidir.

gözüm morardı nasıl geçer

Bu konuda bir çok öneri var olsa da eğer gözünüz hiç bir etki altında kalmadan morardı ise burada sorun var demektir ve en yakın sağlık kuruluşuna veya doktorunuza gitmeniz en sağlıklısı olacaktır.

göz kapağı morarması nasıl geçer

Göz kapağınızın morarmasını geçirmek için en önemli husus doktorunuza başvurmanız ve onun size vereceği ilaçlar ile gözünüze müdahele etmenizdir. Bunun dışındaki yöntemler gözlerinize bile zarar verebileceğini unutmamanız gerekir.

gözdeki şişlik nasıl geçer

Gözdeki şişlik nasıl geçeceği hususu bu işin uzmanları tarafından cevaplandırılması gereken sorudur. Bunun dışında sizlere verilecek öneriler pek dikkate alınmamalıdır. Ama çay otunun ılık halini sarıp göz kapaklarınıza koyduğunuzda bir takım söyleme göre rahatlama yaptığı görüşü vardır. Ama siz yine de doktorunuza gitmeyi unutmayınız.

darbe sonucu göz morarması ve şişmesi nasıl geçer

Bu darbe ile gözünüz morardı ise hemen doktor kapısını çalarak gözlerinizin iç kısmının herhangi bir zarar görüp görmediğinin kontrolünün yapılması vakti gelmiştir demektir.

göz morarması nasıl kapatılır

Göz morarması bazen durup dururken olabileceği gibi istenmeyen sebeplerle de olduğundan özellikle bayanlar için makyaj malzemeleri göz morarması noktasında kolayca kapatabilmektedir. Fakat durum erkeklerde farklı olacağından doktora başvurması önemlidir.

göz darbesine ne iyi gelir

Göz darbesine ne iyi gelir sorusunun cevabını internette arayanlara tavsiyemiz şudur ki mutlaka göz doktoruna bu konuyu ileterek tıbbi destek almanız en doğrusudur.

göz morarması kaç günde iyileşir

Göz morarması normal bir durum olmadığından ve kişilere göre değişiklik gösterecek bir husus olduğundan dolayı morarma ile karşılaşır karşılaşmaz hemen en yakın sağlık kuruluşuna göstermeniz aksi takdirde sizlere kalıcı hasarlar vermesi elzemdir. Hemen göz doktoru, göz ile ilgili hastanelerin ilgili kuruluşundan destek alınız.

Doğal Yöntemlerle Gözdeki Yorgunluğu Giderme

Evde birkaç çeşit yöntem ile gözlerdeki şişlik ve morluk giderilebilir. Bu yöntemlerden en hızlı ve pratik olanı, göze demir kaşık basılmasıdır. Bu yorgunluğu alır ve şişliği giderir. Aynı şekilde göze patates konulması da gözü hem temizler hem de göz çevresini dinlendirir. Çay ve yeşil çayın da göz üzerinde dezenfekte ve dinlendirme etkisi vardır. Çay, pamuğa bir miktar dökülerek gözler üzerinden bir süre bekletilir ve göz hem temizlenmiş olur hem de dinlenmiş olur.

Bir önceki yazımız olan Halı Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde halı yıkama kuralları, Halı Yıkama teknikleri ve Halı Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

En Çok Aranan İlgili Terimler:

  • göz darbesine ne iyi gelir
  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1821 5eajcVRCj7qwpngLyKOJIbtBcOw7oXxnY003VXT7cg4q5nMS0VF62BoQyrEXhvPL 0a051e699ad4c15fe67c39c83f5ce185590ede57&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme
  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1822 3bd3QNzxu1cAXOmPfThvbDN39UWnBgPRfPig1ilVzUUGg3dMxAfsfioegO7e36pf 9bc06c59e5c360030cf6e0f722f77a397f8f76aa&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme
  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1823 5c--hhgE8W-ebG1BL7pHCN7geigd9WQ-HG6BUUYwSkBCnQBDXfQtSshzRsKAPb_z 0fd03ded331536611a1234c2eda4ce5b97ad32ba&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Depresyonun Nedenleri Nelerdir

Depresyonun Nedenleri Nelerdir ? Depresyon, bireylerin bazı zamanlarda içine düştükleri kötü bir ruh halidir. Bu ...

Bir cevap yazın