Google Yahoo’ya Aramalarda Destek Sağlıyor


0

yahoo-ile-google-arama-sonuclari-anlasmasi-yaptiArama motorlarının devi google, arama sonuçlarında büyük rakiplerinden yahoo’la geçtiğimiz 1 ekimde anlaşma sağladı. 2018 yılının sonuna kadar sürecek olan anlaşmanın detaylarını sizlere aktaralım.

Google mi ? yoksa Yahoo mu bu anlaşma olsun diye hangisinin sıcak baktığı bilinmez ama bu iki dev arama motorunun anlaşmayla alakalı detayları sizlere aktaralım.

Ekim’de başlayan ve 2018 yılının sonuna kadar anlaşmaya varan google  & yahoo işbirliği ile Google Yahoo’ya arama sonuçları ve reklamları yönetme konusunda anlaşma sağlandı.

Böylece Google Yahoo’ya hem masaüstü hem de mobil için arama reklamları, ve algoritma arama servisleri sağlayacak. işin detayına girecek olursak Yahoo arama sorgularında hangi kelimelerin çıkmasını istiyorsa o anahtar kelime ile arama sonuçlarının görülmesini ve google’ninde bunu en az 1 anahtar kelime ile karşılamak zorunda olduğu söylenmektedir.

Not: Google ’un diğer arama motoru servisleri ile de anlaşmalar yapacağı söylentileri mevcuttur.

Yaho böylece google’nin arama alanındaki üstünlüğünü de kabullenerek google’nin şeffaf arama sonuçlarında yer alarak bu pastadan pay almak istediği görülmektedir.

Peki  Yahoo masaüstü aramalarındaki pastadaki apzar payı yüzde 12.7 olarak söylenmekteydi. Google ise bu arama sonuçlarındaki payı ise yüzde 65 sularında olduğu söylenmektedir.

SEO Sektörü Sonuçları Ne Olur ?

Özetle google arama sonuçları için yahoo dizinleri öncesinde taşıdığı önemi bir nebze daha artırarak hem pazar payı artıracak hem de seocular artık google aramalarına ayırdıkları vakit kadar yahoo sonuçlarına da vakit ayırmak zorunda kalacaklar.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments