Google Seo


0

google-seoGoogle Seo

Google  Türkiyede %90 var bir kullanım oranıyla 1. sırada geliyor. Tam anlamıyla  ” Search Engine Optimization ” anlamına gelen SEO  Türkiyede artık hemen herkezin bir teori atarak ortaya sonuç aldığını belirtmesi insanların kafasını kurcalamasına neden oldu.

Şuanda farklı sitelerde  yaklaşık 70 80 adet kelimeyi 1. sayfaya çıkartma başarısnı gösterdim fakat okadar çok karışık bilgi vardı ki forumlarda sonuç itibari ile daha gerçekçi olarak google makaleleri ve bu konu hakkında gerçekten bilgi ve birikim sahibi olan kişilerin yazılarını okuyarak belli bir noktaya getirdim öncelikle SEO  için belirli bir çalışma yapmadan önce kafanızda ufak bir algoritma oluşturmanızın yararı olucaktır.

İkinci aşamada ise aramalarda üst sıralara çıkma çabası veya heycanı ile bir çok hatayı aslında forumlarda okuduğumuz karışık bilgileri  hepsini birden uygulamaya çalışıyoruz bu konuda size en yardımcu olucak isim tabiki Matt Cutts  Google SPAM ekibinin başında bulunan Matt Cutts bu konuyla ilgili bir çok yazı ve röportaj gerçekleştirdi ve birçok konuya açıklık getirdi.

SEO

Seo Başlıca yeni bir site için yapılacak SEO çalışmasının nasıl olucağından bahsedelim öncelikle SEO da en önemli etken  Özgün içeriktir her forum sitesinde özgün içerik yazısıyla karışı karşıya geliyorsunuz hatta içerik özgünleştirici scriptlerle karşılaşa biliyorsunuz. Ben sadece bunlara gülüp geçiyorum içerik özgünleştirme scriptlerin çoğunda Ürün kelimesini “Mahsül” Cilt ise “Ten”  gibi saçma bir algoritmalara sahip işin gerçekçi kısmı ise bunu SEO alanında iyi bir konuma gelmiş sitelerin yapması. İçerik özgünleştirme konusunu ufak bir detayı aklımızdan çıkmaması için tek bir cümle ile  açıklayalım evet Google bir bot yani bir robot ama bu onu kandırabileceğin anlamına gelmez. Milyar dolarlık şirketin algoritması 2 kelimeyi yer değiştirerek bu algoritmanın Spam algılayıcısından kaçmak okadar kolay değil.
birde piyasada aynı makaleleri 3 – 5 firmaya satan SEO kurnazlarınıda unutmayalım.

Özgün İçerik


Özgün içerik nasıl olmalı:  Özgün  içerik için emek sarfetmeliyiz öncelikle gerekirse saatlerce oturup makaleler yazmalıyız. Evet çok zaman alıcı bir iş ama yaptığımız SEO çalışmasının okadar etkili olmasına sebep olur.
Özgün içeriğin TrustRank‘ı doğrudan etkilediği biliniyor yani SPAM içerik değerine göre bir TrustRank değeriniz artıyor veya azalıyor her nekadar TrustRank’ın dışarıya verilen linklerle alakası olsada içeriği dışarıya veridiğiniz link içeriği ile karşılaştırıldığını düşünüyorum. yani SEO çalışması yaparken hep içe link değil dışarıyada linkler vermeniz gerekir örneğin wiki Google  vb. gibi.

Taze bir web sayfası için yapılacak SEO çalışmasını Maddeliyecek olursak;

  1. Web sitemizin anahtar kelimeleri belirlenmesi.
  2. Kendinizi insanların yerine koyarak ne şekilde aramalar yapabileceğinin araştırılması.
  3. Özgün içerik ile Makaleler yazımı.
  4. h1 h2 h3 em strong gibi html taglarının kullanımı
  5. linklerde title ve rel komutlarına dikkat edilmesi
  6. Webmaster Tools kayıt.
  7. Resimlerin genişlik yükselik ve alt etiketlerinin kesinlikle olması
  8. Site haritası ve robot.txt dosyaları.
  9. Düzgün ve Uzunluk değerlerine dikkat edilerek Title ,description,Keywords alanlarının yazılması

Google SEO ile ilgili bu yazıyı başka bir site aracılığıyla tekrardan derleyip sizlere aktarmak istedim. Daha detaylı seo için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
İnekce İnekce
0
İnekce
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Allah'ım Aman Allah'ım
0
Aman Allah'ım
Kazanç Kazanç
0
Kazanç
admin

0 Comments