Cumartesi , Temmuz 2 2022
Son Haberler
Anasayfa / E-Ticaret / Müşteri Odaklı Eticaret Sitesi Mantığı

Müşteri Odaklı Eticaret Sitesi Mantığı

eticaretist-musteri-ihtiyaclariMüşteri odaklı demek herhangi bir işletmenin vizyonundan tutunda bütün süreçlerinde temel baz aldığı husus müşteri memnuniyetini karşılamak olarak algılanır. Ve bu hususta işletmeler birhayli emek ve çaba harcarlar.

İşte bizlerde eticaret sitesi sahiplerine müşteri odaklı bir eticaret sitesi nasıl olur bu konu hakkında 3 – 5 madde ile sizlere kısa ama etkili ipuçları vereceğiz.

  1. Eticaret sitenize s.s.s yani sık sorulan sorular şeklinde bölüm oluşturarak müşterilerin olası standart sorularını bu sayfa aracılığıyla sabitlemelisiniz.
  2. Yine bir sayfa yaparak sitenizin ödeme yöntemlerini, kargo koşullarını, satış süreçlerini, teslimat süreçlerini hepsini anlatacak gerekirse infografikler oluşturun.
  3. Özellikle e-ticaret sitenizle ilgili güncel haberlerin yer aldığı eticaret bilgi alanları oluşturunuz.
  4.  Eticaret sitenizde satışını yapacağınız ürün ile alakalı çok bilgilendirici ve detaylı bir açıklama alanı oluşturunuz. diye-ticaret-satis-mantigielim ki bir telefon ise satacağınız ürün markasını, kaç gr olduğunu rengini, garanti koşullarını vs teknik herşeyini açıklayınız.
  5. E-Ticaret sitenizdeki iletişim bölümü sayfanın görünür kısmında olduktan sonra iletişim bilgileriniz olan adres, telefon, mail, skype vs ne varsa hepsi iyi ve okunaklı bir şekilde düzenlenmelidir.
  6. Müşteriler anlık karşılaştıkları sorunlarla alakalı hemen müşteri temsilcilerine ulaşmak isterler bu konuda sitenize ek telefon hatları ve bunun yanında son zamanlarda bütün eticaret sitelerinde popüler olan zopim çevrimiçi yazışma programları aracılığıyla müşteri sorununu çözüm odaklı olun.
  7. Eticaret sitenizde yine sattığınız ürünlerinizi hangi illere veya bölgelere gönderim yapıyorsanız bu hususuda sitenizde ilgili alanlarda belirterek müşterilerinizin satın alma işlemlerine başlamadan görmelerini sağlayınız.
  8. Eticaret sitenizin özellikle üst header alanında site içi arama alanı olmalıdır ve hatta arama alanına ilk ürün adı harfini girdiğinde alternatif o harflerle başlayan kelimedeki ürünlerin gösterimini sağlayarak müşterilerin satın alma süreçlerini kolaylaştırınız.
  9. Son olarak ise eticaret sitenize gelen şikayet ve geri dönüşleri değerlendirerek kısa sürede müşterilerinize dönüş sağlayınız.

Bu gibi uzun uzadıya detaylandıralabilecek bir konuyu sizlere özellikle eticaret sitesi sahiplerine ip uçları olarak vererek siz site sahiplerinin faydalanmasına sunduk. Başka bir eticaret konusundaki ip uçlarını sizlere sonraki yazılarımızda aktarmak üzere sağlıcakla kalınız.

Bir önceki yazımız olan Eticaret Firmaları 2015 başlıklı makalemizde 2015 eticaret hacmi, eticaret 2015 tasarımları ve eticaret firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Size Özel Avantajlı Eticaret Paketleri

Günümüzün en büyük yatırım alanlarından biri haline gelen e-ticaret siteleri size internette sanal bir mağaza ...

Bir cevap yazın