Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Salı , Ekim 22 2019
Son Haberler
Anasayfa / Firma Tanıtım / Google Penguen ile Web Siteleri Alt Üst Oldu

Google Penguen ile Web Siteleri Alt Üst Oldu

google-penguen-ve-pandaBir sabah google‘de sitenize baktınız. Siteniz ortalıklarda yok. Hemen paniğe kapıldınız. Bütün Endişelerinizde haklısınız. Bu Sorunun kaynağını tanımlamak ve düzelmek istiyorsanız durum aşağıdaki gibi

Geçen Senelerden biri olan 01- 30 Nisan 2012 de bu durumla karşılaştınız muhakki! bilin ki sebep Google Penguen algoritması çalışması kaynaklı. Kalite yönergelerine uymayan içerik ve bağlantılar sebebi ile siteniz gerilere düşmüş sizlerde  müşteri kaybına uğramış olabilirsiniz.

Yakın zamanda oyun dünyasının Türkiye’deki en büyük sitelerinden olan oyun ejderi adlı site bu google penguen etkileşiminden olumsuz etkilenmedi. Nedeni araştırıldığında görüldü ki firma her bir oyunu eklerken özenle ekliyor ve özgün içerikler girmiş.

İlgili makaleden konuyla alakalı detaylı bilgileri edinebilirsiniz:

http://support.google.com/webmasters/bin/topic.py?hl=tr&topic=2371375&parent=1724125&ctx=topic .

Şöyle bir  içeriğinizi ve bağlantılarınızı tamamen kurallara uygun hale getirdiniz.  Fakat arama motoru ziyaretleriniz halen düzelmedi ise; Halen sitenize spam bağlantılar olabilir. Bunu düzeltmek için aşağıdaki linke bakabilirsiniz:

https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main?pli=1 google-panda-penguen

Bu Makalede yazılanları yapmaya başlamadan önce mutlaka kendinize sormanız gereken iki soru bu aracı kullanmaya gerçekten ihtiyacınız var mı sorusudur ?

Sitenizden sileceğiniz bağlantılar gerçekten sitenize zarar veriyor mu bunu düşünmek gerekmektedir ?

Siteniz için gerekli ayarları ve gerekli kontrolleri yaptıktan sonra sorunun nedenini belirterek tabi doğru tespit etmeniz gerekmektedir; Aşağıdaki adresi kullanarak siteniz için yeniden değerlendirme talebinde bulunabilirsiniz.

https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration?hl=tr

Tabiki bu durumda siteniz tamamen eskisi haline gelip gelmeyeceği muallaktır. Tek yapmanız gereken sitenizi özgün ve sağlıklı içeriklerle beslemek olduğunu sakın unutmayınız.

 

Bir önceki yazımız olan Çanak Anten Servisi başlıklı makalemizde çanak anten arızası, Çanak Anten Bakımı ve çanak anten servisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Fatih Pimapen Tamiri

Teknoloji ve Güven Bir Arada Günümüzde nerdeyse artık illeri baz alacak olursak pimapensiz bir yapı ...

Bir cevap yazın