Evde Kazak Örme


0

Evde Kazak Örme

Kazak örme, çok eski zamanlardan günümüze kadar gelmektedir. Anneannelerimiz babaannelerimiz geçmişte sürekli olarak kazak örerler ve kışı bu şekilde geçirirlermiş.

Önceden fabrikasyon ürünlerinin çok olmaması nedeni ile bireyler kazaklarını kendileri örerler ve bu şekilde kullanırlarmış. O zamandan bu zamana kadar örgü modelleri ve kazak modelleri de türemiştir. Günümüzde genellikle mağazalardan alışveriş yapılsa da kazak ören bayanlarımız hala mevcuttur.

Eğer sizlerde evinizde kazan nasıl örülür diye düşünürseniz, evde yapacak bir şey bulamayıp canınız sıkılıyorsa işte size göre bir yazı ile evde kazak örme ile can sıkıntısını giderebilirsiniz.

Evde yapılan örgüler daha kaliteli olmakta ve daha sıcak tutmaktadır. Bu nedenle evdeki örgüler de tercih edilebilmektedir. Çeşitli modeller ile farklı farklı kazak ve hırka modelleri çıkarılabilir.

Bu modellere ulaşmak için internetten bilgi alınabilir veya model kitapları ve dergileri de satışa sunulmaktadır. Bunlar da büyük oranda yardımcı olmaktadır. Bayanlar çeşitli modellere her yerden ulaşabilirler. Mağazalardan alınan kazaklar oldukçapahalı olmaktadır.

Çok fazla ücret ödemek istemeyenler birkaç top beğendikleri ipleri alarak kendi istedikleri kazakları kolaylıkla örebilirler.

Kazak Nasıl Örülür

Kazak örme, modelinin zorluğuna göre kolay veya zor olabilmektedir. Eğer ilk defa kazak örülecekse biraz zorlanma olabilir. Sonrasında kolay bir şekilde örme yapılmaktadır. Kazak modellerinden istenilen model ipe uygun olarak seçilmeli ve bedene uygun olarak ilmek sayısına karar verildikten sonra örülmektedir. Her ip ile her model örülmez ve güzel de durmaz. Aynı zamanda örülecek şiş numarası da önemlidir. Bunlara karar verildikten sonra kazak örülebilir.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments