Cumartesi , Mayıs 21 2022
Son Haberler
Anasayfa / Ana Sayfa / Depresyonun Nedenleri Nelerdir

Depresyonun Nedenleri Nelerdir

Depresyonun Nedenleri Nelerdir ?

Depresyon, bireylerin bazı zamanlarda içine düştükleri kötü bir ruh halidir. Bu ruh halinde bireyler kedilerini yalnız, sıkılmış, bunalmış ve mutsuz hissederler. Bu nedenle kendilerini kapatırlar. Bu psikoloji sahip olmak için birçok neden mevcuttur. Bu nedenlere bağlı olarak bireyler bu kötü ruh haline sahip olabilirler.

Depresyonun nedenleri, genetik olabilmektedir. Vücuttaki fiziksel ve kimyasal aktivitelere bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Bunların yanı sıra yalnız kalmışlık hissi, başarısızlık ve sağlıksız beslenme de bireyleri depresyona sokar. Sürekli olarak tüketilen fabrikasyon ürünler bireylere zarar vermektedir. Vücutlarındaki kimyasal dengeyi bozmaktadırlar. Bu yüzden bağırsaklarda problem yaşanabilmektedir. Bağırsaklarda problem olması da depresyonun en büyük nedenlerinden biridir. Aynı zamanda beyindeki kimyasalların yanlış çalışması ile de depresyon meydana gelebilmektedir. Bu kimyasalların fazla veya az salınması, zamansız ve kontrolsüz salınması depresif ruh halini tetiklemektedir. Aynı şekilde vücut hormonları da buna neden olabilmektedir. Bunların yanı sıra genetik olması da olağandır. Aile bireylerinde görülebilir. Uzun yıllar sonrasında da ortaya çıkabilir. İçe kapanıklık meydana gelebilmektedir.

Depresyonu Engellemek İçin Neler Yapmalı

Depresyonu engellemek içinsosyal olmak önemlidir. Sosyal aktiviteler içerisinde bulunmak, gezmek, yürüyüş yapmak, spor yapmak, kitap okumak yani birçok hobi depresyonu engeller. Aynı şekilde bireylerin kendilerini bunaltmamaları ve düşünce yapılarını değiştirmeleri önemlidir. Düşünce yapısı ve bakış açısının değişmesi il bireyler normal hallerine dönebilmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Son Moda Çanta Trendleri Nasıldır başlıklı makalemizde 2018 çanta modelleri, 2018 çanta trendleri ve 2018 yılı çanta trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Neden Sağlıklı Beslenmeli

Neden Sağlıklı Beslenmeli Sağlıklı beslenme, bireylerin sağlıklı olması ve bedensel aktivitelerini iyi bir şekilde yerine ...

Bir cevap yazın