Depresyonun Nedenleri Nelerdir


0

Depresyonun Nedenleri Nelerdir ?

Depresyon, bireylerin bazı zamanlarda içine düştükleri kötü bir ruh halidir. Bu ruh halinde bireyler kedilerini yalnız, sıkılmış, bunalmış ve mutsuz hissederler. Bu nedenle kendilerini kapatırlar. Bu psikoloji sahip olmak için birçok neden mevcuttur. Bu nedenlere bağlı olarak bireyler bu kötü ruh haline sahip olabilirler.

Depresyonun nedenleri, genetik olabilmektedir. Vücuttaki fiziksel ve kimyasal aktivitelere bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Bunların yanı sıra yalnız kalmışlık hissi, başarısızlık ve sağlıksız beslenme de bireyleri depresyona sokar. Sürekli olarak tüketilen fabrikasyon ürünler bireylere zarar vermektedir. Vücutlarındaki kimyasal dengeyi bozmaktadırlar. Bu yüzden bağırsaklarda problem yaşanabilmektedir. Bağırsaklarda problem olması da depresyonun en büyük nedenlerinden biridir. Aynı zamanda beyindeki kimyasalların yanlış çalışması ile de depresyon meydana gelebilmektedir. Bu kimyasalların fazla veya az salınması, zamansız ve kontrolsüz salınması depresif ruh halini tetiklemektedir. Aynı şekilde vücut hormonları da buna neden olabilmektedir. Bunların yanı sıra genetik olması da olağandır. Aile bireylerinde görülebilir. Uzun yıllar sonrasında da ortaya çıkabilir. İçe kapanıklık meydana gelebilmektedir.

Depresyonu Engellemek İçin Neler Yapmalı

Depresyonu engellemek içinsosyal olmak önemlidir. Sosyal aktiviteler içerisinde bulunmak, gezmek, yürüyüş yapmak, spor yapmak, kitap okumak yani birçok hobi depresyonu engeller. Aynı şekilde bireylerin kendilerini bunaltmamaları ve düşünce yapılarını değiştirmeleri önemlidir. Düşünce yapısı ve bakış açısının değişmesi il bireyler normal hallerine dönebilmektedirler.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
İnekce İnekce
0
İnekce
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Allah'ım Aman Allah'ım
0
Aman Allah'ım
Kazanç Kazanç
0
Kazanç
admin

0 Comments