Çeyiz Sandığı Modelleri


0

ceyiz-sandigi

Çeyizleriniz İçin Çeyiz Sandığı kaçınılmaz ürünlerin en kullanışlı ve lazım olanıdır. Bu yüzden bu yazımızda sizlere çeyiz sandığının ne olduğunu, çeyiz sandığının tarihini, çeyiz sandığı modelleri, çeyiz sandığının evlilik için ilgisinden bahsedicez.

Nikah şekeri satışını yaptığımız nikah marketi adlı sitemizde sizlere uygun fiyata sunduğumuz çeyiz sandığı hakkında aşağıdaki gibidir.

Çeyiz Sandığı Nedir : Sandık anadoluda çok eskiden beri süre gelen bir anane gelenek ve görenek olarak gelinlik çağına gelen genç kızların zamanla yaptıkları el emeği göznuru çeyizlerini saklamak amacıyla ve daha sonrada yüklük olarak kullanılan çeşitli ağaçlardan yapılan farklı uygulamalara da maruz kalarak çeyiz sandık çeşidi olarak adlandırılan isimleri vardır.

Çeyiz Sandığı Çeşitleri : Çeyiz sandığı, mobilya sandık, Maraş işi sandık, ağaç işleme, el oyması sandık el oyması ceviz sandık, ceviz sandıklar, düğün sandık, dekoratif sandık, gelin sandığı, ahşap sandık, ankarada çeyiz sandığı, nişan sandığı, oymalı sandık, oyma sandık çeşitleri mevcuttur.

Çeyiz Sandığı Tarihi : Osmanlılar, Mısırlılar, Yunanlılar, Romalılar tarafından kullanılan en eski ev eşyaları arasındadır. Ortaçağ’da göçebe hayatının vermiş olduğu zorluklar sebebi ilie bir yerden başka bir yere giderken içerisinde kumaş, mücevherat ve silah taşımak için kullanılmıştır. Önceleri döve demirden menteşeli ve kollu ağır meşe levhalarından yapılan sandıklar zanaatın ilerlemesiyle özellikle XIII-XVI YY’ları arasında italyanların yaptığı oymalı kakmalı derili boyalı ve süslü sandıklar dikkati çekmiştir. Ve günümüze aşağıda birazdan görsel olarak vereceğimiz modellere kadar ilerlemiştir.

Çeyiz Sandığı Modelleri : Nikah marketi olarak çeyiz sandığı olarak sizlerin hizmetine sunduğumuz bir kaç şık ve zarif çeyiz sandığı modelimiz aşağıdaki gibidir.


Şimdi sizlere yukarıda çeyiz sandığının ne olduğunu, çeyiz sandığının tarihini, çeyiz sandığı modellerini, çeyiz sandığı çeşitlerini, ve sonuç olarak nikah marketi sizlere görsel olarakta sunduğumuz bu modellerin satışını yaptığını, piyasadan alabileceğiniz aynı ürünün en az 2 katı fazla ücret ödeyeceğinizi bizden aldığınız takdirde piyasa fiyatının yarı fiyatına alabileceğinizi yazdık.

Çeyiz Sandığı çeşitleri olarak bayanların beğenisine sorarak en güzel modelleri sizler için sitemizde satışa sunduk burada da almak isteyen arkadaşlar için aşağıdaki linke tıklayarak direkt sitemiz üzerinden çeyiz sandığı siparişi verebilirsiniz.

Çeyiz Sandığı Direkt Satış linkleri Aşağıdaki gibidir.

Çeyiz Sandığı

En Çok Aranan İlgili Terimler:

  • çeyiz sandığı modelleri
  • sandık çesitleri
  • çeyiz sandık modelleri ve fiyatları

Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments