Bitki Çaylarının Faydaları


0

Bitki Çaylarının Faydaları

Bitki çayları, çeşitli bitkilerin demlenmesi veya kaynatılması ile yapılan çaylar. Bu bitkiler şifalı ve sağlıklı bitkilerdir. Her bitkinin çeşitli özelliği ve faydası vardır. Bitki çayları tüketilmeden önce iyi bir şekilde araştırılmalı ve sonrasından tüketilmelidir. Bitki çaylarını sürekli olarak tüketmek veya gün içerisinde çok fazla içmek zararlı olabilmektedir. Aynı zamanda birkaç bitkiyi karıştırıp içmek de zararlı olabilir.

Bitkiler insan vücudunda oldukça etkili maddelerdir. İlaç hammaddeleri de bazı bitkilerden üretilmektedir. Bunun için bitkilerin ilaç olabilme kapasitesi yüksektir. Her bitkinin farklı bir faydası mevcuttur. Özellikle kış aylarında sıklıkla tüketilen bitki çaylarının bir kısmı soğuk algınlığına iyi gelmektedir. Ihlamur, nane-limon gibi çaylar gribe karşı direnç sağlar. Vücudun sağlıklı olmasını sağlar. Enerji verir. Adaçayı, vücudun direncini sağlarken aynı zamanda vücuttaki iltihabın atılmasında da yardımcı olur. Gün içerisinde 1 bardak içilmelidir. Fazla bir şekilde tüketilmesi önerilmemektedir. Yeşil çay, vücuda direnç sağlar ve toksinlerin atılmasında yardımcı olur.

Bitki Çaylarından Kış Çayı

Bazı bitkiler karıştırılarak kış çayı yapılmaktadır. Bu bitkiler, hibiskus, portakal kabuğu, ıhlamur gibi bitkilerdir. Bunların karışımı ile bireyler kışın sağlıklı olmakta ve dirençlerinin kaybetmemektedirler. Bu çayların yanı sıra dinlendirici ve sakinleştirici çaylardan da papatya ve melisa çayı bireyleri rahatlatmaktadır. Aynı şekilde rezene de rahatlatıcı olmakta ve mideye de yardımcı olmaktadır. Bu gibi çayların faydaları araştırılarak tüketmek gerekmektedir.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
İnekce İnekce
0
İnekce
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Allah'ım Aman Allah'ım
0
Aman Allah'ım
Kazanç Kazanç
0
Kazanç
admin

0 Comments