Sivilcelerin Çıkmasını Engellemek İçin Neler Yapmalı


0

Sivilcelerin Çıkmasını Engellemek İçin Neler Yapmalı

Yüzümüzde ve vücudumuzun çeşitli bölgelerinde bazı dönemlerde sivilceler çıkabilmektedir. Bu bölgeler genellikle vücudumuzun en yağlı bölgeleridir. Bazı nedenlere bağlı olarak bu bölgeleri sivilce kaplar. Nedenler dışında genetik ve cilt yapısı olarak da bireylerde sivilce görülebilmektedir. Genetik olarak ailede sivilceye yönelik cilt yapısının olması ve cildin yağlı olması sivilcelerin vücuttan eksik olmamasını sağlar.

Sivilcelerin çıkmasında dış faktörler de mevcuttur. Öncellikle vücudun gelişmesi evresinde yani ergenlik evresinde sivilcelerin çıkması aşırı derecede görülmektedir. Bu da bazı bireyler çok fazla olurken bazı bireylerde orta derecede görülür.

Bu dönem sonrasında bireylerin stresli ve sinirli olduğu zamanlarda sivilceler çıkar. Hava değişikliği ve beslenme şeklinin değişmesi de sivilceleri etkiler. Cilde kullanılan ürünler de sivilce yapabilmektedir.

Özellikle bayanların adet dönemlerinde de ciltte sivilce popülasyonu artmaktadır. Birçok nedene bağlı olarak cilt yapısı değişebilmekte ve sivilce ile tepki verebilmektedir. Bireyler bunlara dikkat ederek sivilcelerden uzak durabilirler.

Sivilcelerin Çıkmaması İçin

Sivilcelerin çıkmaması için sağlıklı beslenmek ve bol su tüketmek çok önemlidir. Böylelikle vücuttaki yağ oranı dengeli olur. Aynı şekilde cilde kullanılan ürünlerin içeriğine dikkat edilmelidir.

Stres ortamlarından mümkün olduğunca uzak durulmaya dikkat edilmelidir. Temiz havaya sürekli olarak çıkılmalıdır. Cilt üzerinde çok fazla sivilce varsa geçmiyorsa doktorunuza danışın. Bunun için özel ilaçlar mevcuttur. Bu ilaçlar da iyi bir şekilde araştırıldıktan sonra kullanılmalıdır.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
İnekce İnekce
0
İnekce
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Allah'ım Aman Allah'ım
0
Aman Allah'ım
Kazanç Kazanç
0
Kazanç
admin

0 Comments