Nikah Şekeri Siparişi


0

logoPazar günü düğün yapacaklar genelde cuma günü nikah işlemlerini tamamlayıp cumartesi kına yapıp pazarda düğün yaparlar. İşte sizlere bu konuyu düğün zamanlamasını kısaca anlatalım.

Diyelim ki cuma günü düğününüz var bu günü tanıtalım 3 gün ü anlatarak düğün tören mantığınının anlaşılmasını sağlayalım

Cuma günü düğünü olacak olanın pemşembe gecesidir genelde kına gecesi. O günde kız tarafı kendi yerinde erkek tarafı erkek tarafları arasında kendilerince kına düzenlerler. Genelde kız gelin adayına kına yakılır arkadaşları kınayı getir ana adlı türküyü çığırır ışıklar söndürülür vs böylece kız tarafının kına gecesi yad edilir.

Erkek tarafında ise yörelere göre değişen oyunlar oynanır sağdıç adı verilen erkeğin yakın arkadaşları arasından seçilen genelde bu aradaşı döverler oyun içinde bütün oyunları damat yerine ona yaparlar derken kına gecesi erkek kısmında da böylece sonlanmış olur.

Şimdi sıra cuma sabahı hazırlıklar tamamlanır. Damat damat tıraşı olur, Gelin gelin bakımı saçı yaptırır ve düğün saati gelince düğün yapılıp tamamlanır  genelde istanbulda düğün salonlarında yapılacak düğünler öğlen 1 akşam 5 arası veya akşam 7 gece 11 arası şeklinde olmaktadır.

Cumartesi günü düğünü olacaklar cuma gününü kına gecesi yapmaktadırlar. Cuma günü yine yukarıda bahsettiğimiz kına gecesi süreçleri tamamlanır ve cumartesi alınan saatlerde düğün yerine getirilir.

Pazar günü düğün yapacaklar ise yine aynı nizamda cumartesi kına gecesini tamamlarlar. Pazar günüde seçilen saatlerde düğün merasimi gerçekleştirilir.

İşte gördüğünüz üzere kına gecesi ve düğün günü klavuzu adlı süreçte sadece yüzeysel tanımlama yaptık. Asıl bu günlerde yapılması gereken alışverişler veya hazırlıkların zorluğudur mesele olan.

Düşünün bazen nikah töreni yapar çiftler evlendirme dairesinde. Burada çiftleri yalnız bırakmayan konukları için de çiftler nikah şekeri dağıtırlar.

Bu mesele bu kadar basit değildir işte. Çünkü nikah şekerinin seçilmesi nikah şekeri malzemelerininin istenilen özelliklerde olması ve bu nikah şekeri siparişinin istenilen tarihte elinizde olması da başlı başına bir süreçtir.

Nikah Şekeri sipariş sürecini çiftler titizle yönetmeli yoksa nikah günü sıkıntılı zor anlar yaşarlar. Şimdi size nikah öncesi nasıl nikah şekeri siparişi vermeniz gerektiğinin ip uçlarını verelim.

 

Nikah Şekeri Siparişi Verilirken Dikkat Edilecek Ayrıntılar;

  1. Nikah şekeri en az 2 hafta önce gerekli anlaşmalar yapılmalı ve sipariş verilmelidir.
  2. Nikah şekeri siparişi verdikten sonra ara ara sipariş hakkında bilgi istenilmelidir.
  3. Eğer imkanınız varsa nikah şekeri siparişi verdiğiniz işletmeye bizzat gidip kontroller sağlanmalı.
  4. Nikah şekeri karışık zor bir ürün haline getirmeden basit bir o kadar da şirin bir nikah şekeri seçilmeli
  5. Nikah şekeri malzemelerinin belirgin olmasına dikkat edilmeli
  6. Siparişin ödemesini yaptığınız makbuzları ürünü teslim alana kadar saklanmalı.
  7. Müşteri hizmetlerinin kalitesini konuşmanızla iş bilirliğini kontrol ediniz.
  8. Sipariş vereceğiniz nikah şekeri sitesindeki görsellerin net ve anlaşılır olmasına dikkat ediniz.
  9. Sipariş verdiğinizde mutlaka yetkili ile irtibata geçiniz.

 

işte bizlerin sizlere düğün merasiminizde sıkıntı yaşamamanız için önerilerimizi dikkate aldığınızda güzel bir tören yaşarsınız. Bizden demesi fakat bunu hayata geçirip geçirmemek sizin elinizde.

Haydi size mutluluklar biz çıkalım kerevetine.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments