Hacamat’ın İşlevi


0

Hacamatın İşlevi

Normal damardan kan alma yönteminden farklı olarak bir de hacamat yöntemi denilen kan alma uygulaması vardır. Normal kan alma yönteminden ayrılmasının nedeni uygulandığı bölgenin özel olmasıdır. Bu özelliğinden dolayı da farklı etkiler göstermektedir.

Hacamat Etkisi

Hacamatın yaptığı etkiler hacamat yapılan bölgelerde bulunan akupunktur noktalarının çok yüksek bir eşikle uyarılması sonucu ortaya çıkar. Yani kan aldırmadan farklı olarak bu etkilerin oluşmasının sebebi özel bölgelere uygulanmasıdır.

Hacamat Ne Yapar?

Vücutta yeni kan hücrelerinin hayata geçmesini sağlayan hacamat, kolesterol seviyesini normale döndürür. Bunun dışında kanda bulunan ürik asidin normale dönmesini sağlar. Bu etkiler de kalbin, böbreğin ve karaciğerin görevlerini daha iyi yerine getirmesini sağlar ve vücut sağlık ve zindelik kazanır.

Toksinlerin Atılmasını Sağlar

Ciltteki üst tabakada bulunan kılcal damarlarda yüksek miktarda toksin birikmesi oluşur. Bu toksinler ise vücudun yaşlanmasına ve bitkin hissetmesine sebep olur. Hacamat, bu toksinlerin dışarıya atılmasını sağlar ve vücut için son derece faydalıdır.

Düzenli Olarak Hacamat Yaptırın

Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak hacamat yaptıran kişilerin vücutlarında toksinlerin ve metabolik atıkların önemli ölçüde azaldığı gözlemlenmiştir. Vücutta üretilen doğal faydalı maddeler artmıştır ve ağrılar yok denilecek kadar azalmıştır. Toksinli, pis kan vücuttan atılmaktadır ve bu kirli kanın yerine kan üretme mekanizması yeni, taze ve temiz kan üretmektedir. Ayrıca lenfatik sistem de harekete geçmektedir.

 


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments