Facebook’ta Otomatik Başlayan Video Düzeltme Ayarları


0

facebook-otomatik-oynayan-video-ayari

Facebook yeni bir ilke adım atarak sayfanızdaki videoları sessizce oynatıp üzerine gelindiğinde sesi açılan şekilde bir modole geçiş yaptı geçtiğimiz bir kaç hafta içinde. Böylece videoların popülerliğini ve video ya olan ilgiyi artırmayı amaçlamışlardı. Gerçekten de hoş bir görüntü oluşturuyor bu durum fakat bir de dağın görünmeyen kısmı mevcut.

Facebook otomatik başlayan videolar mobil telefon veya tablet kullanıcıları için zaten sınırlı olan internet kotalarını kısa sürede dolduruyor. Kullanıcılar için bu durum her ne kadar da dezavantaj olsa da bu durumun önüne geçmek için yapılacak şeylerde yok değil.

Galiba facebook otomatik oynayan video yu düşünmüşte zaten tekellerinde bulunan internet kavramı için önemli yer tutan data gb dolması olayını düşünmemişler midir ?

Tabiki facebook  otomatik oynayan videoların sorun olmasının önüne nasıl geçeriz. işte bu sorunun cevabı.

Facebook kullanım seçeneklerinden videonun otomatik başlamasını düzenleyici seçenekleri de barındırıyor. Otomatik başlayan videoları düzenlemek için; https://www.facebook.com/settings?tab=videos adresine tıklayarak gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Tabi herkes masaüstü pc kullanmıyor son zamanlarda artık herkesin elinde bir akıllı telefon var ve o telefonlar ile veya tabletler ile facebookta otomatik oynayan videoyu nasıl kapatırsınız diye düşündük ve size en uygun sizin için cevap olcak bilgiyi verelim.

Not: Bu ayar sadece Facebook’u bilgisayarınızdan kullanırken geçerlidir. Facebook uygulamanızda videoları otomatik oynatma ayarını değiştirmek için telefonunuzun ayarlarına gidin.

İphone Ayarları İçin

Telefon ayarları için iPhone’unuzun Ayarlar uygulamasından Facebook>Ayarlar yolunu izleyerek otomatik video başlamasını açık, kapalı veya sadece Wi-fi’da olarak düzenleyebilirsiniz.

otomatik oynatılan facebook videolarının en mantıklı ayar kısmı wife bağlantısı varken seçeneğini seçmek olacaktır.

Android Ayarları İçin

Facebook uygulamasının içerisinden Uygulama Ayarları bölümüne tıklayarak video başlamasını açık, kapalı veya sadece Wi-fi’da olarak düzenleyebilirsiniz. bu da android tabanlı telefonlar için yapacağınız en mantıklı seçenektir.

işte bu yazımızda facebook’un yeni uygulamaya aldığı otomatik oynayan video’nun wife varken oynatılsın seçeneği ile istem dışı internet kotanızı doldurmasının önüne geçebilirsiniz. Ayrı Ayrı masaüstü bilgisayar için facebook otomatik oynatılan video ayarı, android telefonlar için facebook otomatik oynatılan video ayarı, ios tabanlı telefonlar için facebook otomatik oynatılan video ayarı, şeklinde 3 şekilde de sizlere yapılması gerekn ayarları tarif ederek yazımızı sonlandırdık.

Sizlerde bu yazımızı eğer beğendiyseniz paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

 


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
İnekce İnekce
0
İnekce
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Allah'ım Aman Allah'ım
0
Aman Allah'ım
Kazanç Kazanç
0
Kazanç
admin

0 Comments