Elektronik Sigara
Elektronik Sigara

Elektronik Sigara ‘nın Sağlığa Etkisi Var mıdır ?


0

Bu yeni araştırmacıların bir tanesi de sigarayı bırakmak isteyenlerin bir kurtuluş olarak gördükleri elektronik sigara konusu var. Esigara olarakda adlandırılan bu sistem kanser ve kalp hastalıklarında artışa neden olacağını bir kesimi bahsederken bir kısım kişiler ve müzakereler sonucu da bu elektronik sigara ile bir çok kişinin sigarayı bıraktığı vurguladı. Çevre konuya dahil olan uzmanların bir kısmına göre o anların kişilerde ilerleyen zamanlarda ortaya çıkartacağı zararlar kendini gösterecektir.

Yurtdışı kaynaklı sorulan soruların tarihi derinliklerine inmemize imkan olmadığı için dış kaynaklı araştırmada elektronik sigara DNA’ya zarar verdiği ve DNA’nın kendisini tamir etmesini önlediğinden bahsederek bir umut sigarayı bırakıyım diyenlere korku vermeye devam etmektedir.

E-sigaraların zararları hakkında tartışmalar devam etse de, bazı bilim insanlarının fikri giderek negatife doğru yöneldiği görülmekte, bu durumda insanlarımızı epeyce korkutmaktadır. New York University School of Meddiccine tarafından ortaya atılan bir analize göre elektronik sigaralar “daha yüksek” kalp hastalığı ve kanser riski ile ortaya büyük sorunlar oluşturabileceğidir. Mücadele eden kişiler açısından bu masada oturanlar da bu hikaye karşısında bir takım şeyleri unutmak durumunda kalabilmektedirler.

Bahse Konu Zararlar;

  • Elektronik sigara dumanında normal sigara dumanından daha fazla miktarda ağır metal ve silika partikülleri bulunduğu saptanmıştır.
  • Elektronik sigaranın içindeki kimyasal likit maddelerin bağımlılık ve hastalık yapıcı etkileri bulunuyor.
  • Elektronik sigara dumanında kalay, gümüş, demir, alüminyum, krom ve nikel nanopartikülleri bulunmaktadır.

Elektronik Sigara Büyük Sağlık Sorunlarına Neden Mi Oluyor!

E-sigaraların insanlarımızca tercih edilmesinin arka planında yatan bir takım unsurlar mevcuttur. Bu durum bazen kişilerce bir elektronik sigara alarak uzun süreli kullanım durumunda bu işi başarabileceği düşüncesi yatabildiği gibi bazen de kişilerin durumu hazır bırakma niyetinde iken ekonomik olarak da daha fazla zarar etmeden kara geçmek amacıyla karar alıyorlar. Bu hali bir çok konu ile genişletiriz genişletmesine ama elektronik sigara büyük sağlık sorunlarına neden oluyor diye yapılan araştırmalar ile cevap verelim. Asıl meselenin nikotinin insan vucudundan dönüşümünün bir kısmının vücutta gerçekleştiğini bununda sorun ile karşı kalanabileceğini söylemektedir. Uzmanlar hızla yayılan ve kullanımın arttığı elektronik sigara içmenin normal kıyasla daha az zararlı olduğunu kabul etseler de şu uyarıda bulunuyor: “Elektronik sigara güvenilir görülmemeli.

Elektronik sigara güvenli değil!

Elektronik sigara güvenli olmaması durumunu tamamen nikotinin, vücuda bulaşarak bağımsız bir şekilde kansorojen olması ve bu durumda da sağlığımız bozularak kanser riskini ciddi oranda artırmaktadır. Bizler normal sigaranın etkilerinden korkup elektronik sigaralara yönelerek belki ilk aşamada güçlü ve mantıklı bir düşünce ürünü olarak doğru karar vermiş olsakda bunlardan tamamen iş tersine dönse bu işlerden tamamen kurtulmak ise oldukça kolay. Normal ya da elektronik sigarayı hayatınızda çıkartın ve olabilecek daha sağlıklı bir yaşama adım atın. Eğer bilmiyorsanız sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak resmi kurumlardan yardım alınız.!

Sonuç olarak ne yaparsanız yapın sağlıklı bir yaşam için mutlaka spor yaparak sigaradan uzaklaşarak uzun ömürlü sıhhatli bir hayat sürün bu da sizlere tavsiyemiz olsun diyerek yazımızı sonlandıralım.

Daha fazlası için elektronik sigara merkezi : https://www.esigarakapida.org/elektronik-sigara


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments