Bebeğinize En Güzel Hediye Bebek Şekeri’dir


0

Bebeğinize En Güzel Hediye Bebek Şekeri’dir

7625351-bebek-sekeri-pusetliBugün Size sorulsa ki dünya üzerindeki en değerli şey nedir ? diye vereceğiniz cevabın bebekleriniz çocuklarınız olduğu aşikardır. Tabiki istisnalar vardır ama bu kavram bu tabu genelde bu şekilde olmuştur. İşte size bebekleriniz için bebek şekeri kavramını en güzel açıklayacak  yazımız.

Dünyanın dört bir yanındaki insanların birbirlerine özel günlerde farklı hediyeler sunması, sosyal ilişkiler açısından büyük bir önem arz etmektedir. Yabancı ülkelerde genellikle kullanım amaçlı eşyalar ve benzeri hediyeler tercih edilirken, Türk kültüründe ise çoğunlukla çikolata, şekerleme ve benzeri süs özelliği taşıyan gıda hediyeleri dikkat çekmektedir.

Buna verilebilecek ilk örneklerden olabilecek bebek şekeri çeşitleri, bebeğin doğumunda veya ilk olarak konuşması ya da yürümeye başlaması gibi önemli olayların kutlanması için ailenin yakın çevresine dağıttığı hediyeler arasındadır.

Bu hediyenin adı her ne kadar basitçe şeker olarak geçse de piyasada satılan fabrikasyon ürünlerden tamamı ile farklı olmaktadır. Farklı desen ve objelerin, en kaliteli bebek şekeri malzemeleri kullanılarak harmanlanması ve süslenmesi ile yaratılarak göze hoş gelmesi sağlanırken aynı zamanda da damak tadına hitap etmesi mümkün kılınmaktadır.

Hazırlık süreci bir hayli meşakkatli olduğundan dolayı ancak profesyonel ellerde hazırlanabilecek olan bu şekerleme çeşidi, uygun bebek şekeri sarf malzemeleri ile hazırlandığında düşük maliyetli ve uzun ömürlü şekilde elde edilebilmektedir.

Bebek Şekeri Malzemeleri

Bebeğiniz doğduğunda artık onun doğumunu duyurmanın çok da özel bir yolu bulunuyor. Bu yol da bebek şekeri oluyor. Bebeğiniz için 8263437-_mg_0712jpgona özel bir bebek şekerinin tasarımını yapabiliyor ya da ona güzel bir bebek şekeri modellerinden bir tasarım seçebiliyorsunuz.

Aynı zamanda belli sayı üzerinde olan şekerlerde indirim de uygulanıyor. Böylece maddi açıdan da bir çözüm yolu bulunuyor.

Aynı zamanda bebek şekeri malzemeleri seçerek de bebeğinize özel bir tasarım yaratabiliyorsunuz. Bu özel tasarım sayesinde aynı zamdan seçtiğiniz malzemelere göre maliyeti de siz belirleyebiliyorsunuz.

Fakat en güzel yanı bebeğin şekerinin anne ve babanın tasarıyla yaratılması oluyor. Bunun tadı başka hiçbir şeyde olmuyor. İleride bebeğiniz için saklayacak küçük bebek şekerini o büyüyünce ona özel bir şey olarak hediye edebiliyorsunuz.

Bundan özel bir hediye daha bulunmuyor. Her bebek büyüdüğünde bebekliğine dair bir iz yan da bir anı arıyor. Bebek şekerinin en büyük önemi de burada ortaya çıkıyor.

Özellikle bebek şekeri sarf malzemeleri ile seçtiğiniz tasarım sayesinde ilerisi için de özel bir anı yaratmış oluyorsunuz.

Bebek Şekeri Modelleri

Anne ve babalar bebekleri dünyaya geldiğinde bu sevinçlerini bebeklerini görmeye gelen kişiler ile paylaşmak adına çeşitli çikolata, kurabiye ve şeker gibi alternatifleri alarak onları karşılarlar.

Bebeklerinin dünyaya geldiği anı unutulmaz kılmak ve bunu sevdikleri ile paylaşabilmek adına en çok kullanılan yöntem birbirinden farklı modellere sahip olan bebek şekerlerini sipariş etmek olmaktadır.

Beğendiğiniz modele bebeğinizin adı ve doğum tarihi dışında özel olarak bir not ekletebilir ve bu anın sizin için ne kadar özel olduğunu sevdikleriniz ile paylaşabilme şansına sahip olabilirsiniz.  

Bebek şekeri malzemelerine örnek olarak; şeker olarak çeşitli badem şekerleri ve renkli drajeler kullanılırken, tasarım adına farklı renklere sahip olan tüyler, tül çeşitleri, ipek kumaşlar, farklı tasarım biblolar, nazar boncukları ve uğur böcekleri kullanılmaktadır.

Modellerin renkleri bebeğinizin cinsiyetine göre mavi yada pembe olurken bu renklerin dışında daha farklı ortak renklerde modellerde bulunmaktadır. Biberon şeklinde olan modeller en fazla tercih edilen modeller arasında olmaktadır.

Aldığınız şekerleri koyabilmek adına birbirinden farklı tasarımlarda ve renklerde olan sepetleri tercih edebilirsiniz.

8311051-bebek-sekeri-bir-yasBebek Şekeri İçin Farklı Alternatifler

Çiçeği burnunda anneler için en önemli günlerden biridir bebeklere özel yapılan organizasyonlardır. Diş buğdayı ve mevlit gibi organizasyonlar yöreden yöreye farklılık gösterse de yapılan uygulamalar genel olarak birbirine benzer yanlara sahip.

 

Örneğin bu tip organizasyonlar ister geleneksel ister modern bir temada yapılsın, bebek şekeri o günün olmazsa olmazları arasındaki yerini koruyor.

Bebek şekerleri için bebek şekeri malzemelerini bulabildiğiniz mağazalarda klasik alternatifler bulabilirsiniz. Ancak klasik bir tasarımı vermek istemeyenler için farklı fikirler de üretilebilir. Örneğin aslına uygun şekilde yenilebilir şekerler dağıtmak istiyorsanız şeker hamuru ile yapılmış ikramlıklardan dağıtabilirsiniz.

Şeker ve kurabiye gibi alternatiflere bebeğinizin ismi yazdırılabilir. Ayrıca bunların öyle farklı tasarımları oluyor ki rengarenk görünümleri ile seramik bibloları aratmıyorlar.

Bunların yanında kalıcı aksesuarlardan da dağıtmak istiyorsanız şeker boyutlarını küçültüp bunu küçük keseler ya da kutuların içine yerleştirebilirsiniz.

Özellikle badem şekerleri bu açıdan en fazla kullanılan şekerlerden. Siz nasıl bir aksesuar kullanacağınıza karar verin ve bebek şekeri sarf malzemelerini edinin. Daha sonra şekerleri de koyarak ikram edebilirsiniz.

 

Bebek Şekeri Fiyatları

İnsanların düğünlerinde ve nikahlarında yaptırdığı nikah

şekerlerinin dışında insanlar için oldukça özel olan bir diğer gün olan bebeklerinin dünyaya geldikleri gün içinde anne ve babalar bebek şekeri yaptırmayı tercih ederler.

Bebekler kadar şirin ve tatlı olan bu şeker modellerinin tasarımları ve kullanılan malzemeleri çok fazla çeşide sahip olmaktadır.5839603-bebek-sekeri-pembe-stiker

Uyuyan bebek, kundakta bebek, gülümseyen ve ağlayan bebek, bisiklete binen bebek dışında birçok farklı hayvan figürünün yer aldığı biblolardan oluşan modellerin yanı sıra, biberon şeklindeki modeller, bebek arabası şeklindeki modeller, beşik şeklindeki modeller, batik şeklindeki modeller ve resim çerçevesi şeklindeki modeller bebekler adına yapılan şeker modellerine örnek olarak verilebilir.

Tüm bunların dışında erkek bebekler için mavi, kız bebekler için ise pembe renklere sahip şeker modelleri var olmaktadır. Bebek şekeri fiyatları, modelde kullanılan malzemeye(cam, ahşap, porselen, metal) göre ve sipariş edilen âdete göre değişiklik göstermektedir.

Ayrıca daha uygun fiyatlarda şeker siparişi verebilmek için çeşitli paket kampanyalarını takip edebilir ve ucuz bebek şekeri alabilme imkânı bulabilirsiniz.

 

NEDEN BEBEK ŞEKERİ YAPTIRMALIYIZ ?

  1. Bebeklerimiz bizlerin canından kanından bir parça olduğu için
  2. Onlara doğumlarıyla başlayan hediye vermek için
  3. Onların doğumlarını özelleştirmek için
  4. Onlara verdiğimiz değeri ifade etmenin bir parçası olduğu için
  5. Bebeğinizi görmeye gelen misafirlerinize zarif bir hediye olduğu için
  6. Bebeğiniz ilk çocuğunuz ise onun heyacanı için.
  7. Diğer emsallerinde onu daha farklı olduğunu düşündüğünüz için.

 

 


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments