Bağcılar Çeyiz


0

Bağcılar’da evlenecek olan çiftlerimiz için birbirinden güzel modellerimizle hizmetinizdeyiz. Evlenecek olan çiftlerimiz için aile bireylerinden tabiri caizse karınca misali çalışan annelerimizin düğün zamanına kadar çeyizcileri dolaşarak çocukları için en güzel olan çeyizlik modelleri beğenirler alırlar.

Bizler de sizler için bağcılar çeyiz deyince akla gelen zeynep çeyizi tanıtalım dedik. Firmanın geniş bakış açısı ile hayata geçirdiği başka yerde bulamayacağınız birbirinden güzel çeyiz modelleri ile sizlere hizmet verdiğini ve bir gelin adayı için A’dan Z’ye bütün çeyizlerini tek seferde beğenerek alabileceğiniz bağcıların en güzel çeyiz satan yeri olduğu gerçeğini şuana kadar ortaya koymuştur.

Neden Bağcılarda Çeyiz Diyoruz neden bu kadar üzerinde bu olayın durduğumuzu aşağıda çeyiz hakkında kısa bir alıntı yaparak anlatalım.

“Hayal gücünün, umudun, tatlı bir heyecanın, en önemlisi de emeğin ortaya çıkardığı bir sanat eseridir çeyiz… Bin bir çiçeğin, desenin, rengin buluştuğu bir cennet bahçesi gibidir eski çeyizler. Orada çiçekler, meyveler, kuşlar, arılar, kelebekler ve tüm renkler ölümsüzleşir. Doğaya ve o­nun yaratıcı gücüne, gizemine tutkundur Anadolu kadını. El sanatlarında sanki doğa ile yarışır. O nedenle en güzel el işlemeleri, oyaları ‘çeyiz sergisi’nde görülürdü.  ”

İşte Anadolu kadının bir tutkusu olan ve tamamen el işciliği olan bu çeyizi sizler için anlatmaya devam ediyoruz.

Bağcılar çeyiz olarak yeni evlenecek çiftlere kolaylık olsun diye bir çeyizde neler olması gerekmektedir aşağıdaki yazımızda da bundan bahsedelim.

Nişanlanacak olan çiftlerin aileleri karşılıklı olarak nişan bohçası hazırlarlar. Nişan bohçasnın verilmesi, yöreye göre, nişandan önce, nişan töreninde ya da nişandan sonra olabilir.

Nişan bohçalarının içinde bulunması gerekenler de yöreden yöreye farklılık gösterebilir.

Erkek tarafının hazırladığı bohçada; gecelik takımı, iç çamaşırları, sabahlık, parfüm, makyaj seti, çanta, ayakkabı, etek ve ceketten oluşan bir takım yada elbise ile terlik bulunur.

Kız tarafının hazırladığı bohçada ise pijama, iç çamaşır takımı, tıraş seti, terlik, gömlek, kravat, kemer, çorap ile parfüm bulunur.

Tüm bunlara ilaveten kayınvalide ve kayınpederlere de hediyeler gönderilir.

Nişan töreninde geline takı takılması da adettendir.

Bu bilgilerden sonrada bağcılar çeyiz olarak sizlere bir kaç çeyiz görseli sunarak yazımızı sonlandıralım.

Bağcılar Çeyiz Görseli;


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments