Anten Sinyal Ayarı


0

Eski tip antenlerde hepiniz muhakkak ki çatıya çıkıp sağ dönder sola dönder demişinizdir. Olmadı az daha dönder sağ a sağa çevir gibi bundan 5 10 yıl önce bunları yaşadık.

Eski tip çatılarımızda hem kalabalık hemde ayarlanması zor olan diken antenlerimizi hepimiz gelişen teknoloji ile çıkardık ve yerlerine son sistem hatta uzaya fırlatılan uyduyla modüllenmiş sistematik uyduları artık evlerimize sokmaktayız.

Nasıl değişiklik yapıldığını da sizlerle paylaşalım.

Hemen çanak antenlerin çıkmasıyla en yakındaki çanak anten servisini veya çanak anten takabilen elektrikçiyi evimize çağırıp antenlerimizi çanak antene dönüştürdük.

Birde reciver aldık ki bütün sevdiğimiz kanalları izleyelim, istediğimizde dizi, başka zaman da hayvanlar alemi, bazen spor bazen belgesel bazende müzik dinlemek istediniz.

İşte aldığınız çanak anten servisi sizlere bunları sağlıyor. İşte reciver la bütün bu sıkıntılarınıza çözüm bulabiliyorsunuz.

Fakat rüzgarlı bir havada bir de baktınız ki çanak antenlerinizin yönü değişmiş artık öncesinde izlediğiniz kanalları izleyemiyorsunuz. İşte rüzgarın çanak anteni nasıl etkilediğini görüyorsunuz.

Eski tip antenlerde bu tip sorunlar olmaz  iken, yeni tip çanak antenlerde bu sorunla karşılabiliyorsunuz. Ama eski tip antenle dilediğiniz kanalları net izleyemiyodunuz.

Anlaşıldığı üzere çanak antenle, eski tip antenlerin farkını da anlattıktan sonra yeni tip antenlerimizin ayarları hakkında sizlere bir kaç teknik detay verelim.

Çanak Anten Ayarı Uyarıları;

  • Çanak Anteniniz Rüzgarlı havada açmayınız
  • Kar, Yağmurlu havada anteninizi sabitleyin
  • Kablo kopması, oksitlenme vs. nedenlerle Sinyal sorunu çıkardığında bizleri arayınız
  • Arıza bulma, arıza giderme veya Anten ayarlama için kendinizi yormayınız işi ehline bırakınız.
  • Sinyal yükselme gibi işlemlerini uzman Teknik kadromuzla hızlı ve itina ile yerine getirilmekteyiz.
  • Kablo donması hallerinde sorun için bizleri arayınız.
  • Maç izlerken yayın şifreye girmesi durumunda aramayı unutmayınız
  • Çanak antenlerinizin yıllık bakımları için bizlere haber veriniz.
  1. Not:  Aşırı yağışlı ve fırtınalı havalarda cihazınızı fişten çıkarmanız ve bağlantılarını kesmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments