Yurtdışından Gelen Araçlar İçin Süre 2 yıla Çıkarıldı


0

arac-sahibi-gurbetcilere-mujde-arac-sureleri-2yila-ciktiBugün sizlere merakla beklenen yurtdışından gelen araçlarla ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, 3 Mayıs’ta Dortmund şehrinde seçim çalışmaları için yaptığı Seçim Beyannamesi açıklamalarında yurtdışından getirilen araçların Türkiye’de kalış süresini 6 aydan 2 yıla çıkaracaklarını açıklamıştı.

Şimdi ise yurtdışından getirilen araçlar için Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla, Türkiye Gümrük Bölgesine getirilen kişisel kullanıma mahsus kara taşıtları artık ülkemizde 24 ay kalabilecekler.

Yurtdışından Gelen Araçlar İçin Süre 2 yıla Çıkarıldı

Başbakan’ın açıklamasından sonra Yurtdışı araçlarının tam olarak ne kadar kalacağı konusunda sanal gündemler oluşmasıyla birlikte bugün resmi gazete alınan kararın alınması ile birlikte netice kesin olarak sonuca oturtturuldu.

Peki yurtdışından gelen kişisel kullanım amaçlı taşıtlar için model, marka, yaş vb. sınıflandırma yapılıp yapılmadığı ise şuan için net bir bilgi veremeyeceğiz.

Sizde belirli şirketler aracılığıyla yurtdışından uygun fiyata araç getirtip Türkiye’de 2 yıl kullandıktan sonra satışını yapıp uygun fiyatla kaliteli araçlara binme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Araç Sahibi Gurbetçilere Müjde!

Yurtdışından araç getirmenin koşulları ;

1- Henüz yurtdışından araç getirmek isteyenler hangi kriterlere sahip olması gerektiği hususunda net bir açıklama olmaz iken bir akrabanız vasıtası ile aracı getirtip 2 yıl kadar biniş keyfi yaşayabilirsiniz.

2- Yurtdışından araç getirten güvenilir şirketler aracılığıyla araç getirtip ülkemizde biniş sağlayabilirsiniz.

3- Araç satışı yapan siteler aracılığıyla elinde yabancı plakalı araç sahipleri ile iletişime geçip araç sahibi olmanız mümkün.

Yurtdışı araç fiyatları nelerdir ?

Yurtdışından getirtilen araçların ülkemizde kalış sürelerinin 6 aydan 2 yıla çıkartılması ile araç fiyatları konusunda bir artış yaşanacağı kesin olmakla birlikte tabiki de bu durumu kötü kullanacak satıcılarda çıkacaktır.

 


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments