Turksat 4a ile Yeni Kanal Listesi


0

tursat-4a-yeni-kanallar-listesiMalümunuz geçtiğimiz aylarda turksat 4a uydumuz fırlatılmıştı. Ve alt yapı üst yapı işlemlerinin tamamlanmasının ardından ekranlarda sıkça izlediğimiz kanallar daha net görüntü vermek amacıyla hemen uyumlaştırmaya başlamışlardı. Çalışmalarını tamamlayan kanal yetkilileri frekans ayarlarını haberlerde reklamlarda sıkça bildirdiler.

Değişen frekans ayarları ile kendilerinin daha net tv heyacanı için izleyicilerinden frekans ayarları yapılmasını istediler. Örneğin ATV hd kalitesinde görüntü için bugün yani 14.07.2014 te uydu frekans ayarını değişeceğini izleyicilerinde turksat ayarlarına girip ya da otomatik taratıp yeni ayarları yüklemelerini istemişti.

Bizlerde uydu bizim işimiz sloganıyla yola çıktığımız ilk günden beri sizlere uydu servisi, uydu bakımı, tv servisi, televizyon bakım ve onarımı gibi hususlarda sayfamızda devamlı bilgilendirici anektotlar sunarak sizleri gelişmelerden haberdar olmanızı sağladık.

Firmamız anbean teknolojik gelişimlere ayak uydurarak siz değerli müşterilerimize profesyonel hizmet sunma hedefindeydik ve bunu her defasında başarmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Sizlere Değişen kanallarla ilgili olarak Turksat 4A Yeni Kanalların Listesini Aşağıda Sunalım.

Türksat AŞ, Türkiyenin tek uydu operatörüdür ve Türksat 4A’nın 42 derece doğu yörüngesinde hizmete girmesiyle uydu yayın kapasitesini önemli oranda artırdı.

14 Şubat 2014’te uzaya gönderilen ve yörünge testleri başarıyla tamamlanan Türksat 4A haberleşme uydusu, 42 derece doğu yörüngesinde bulunan Türksat 2A ve Türksat 3A haberleşme uydularıyla 1 Temmuz itibariyle hizmet vermeye başladı. Türksat 4A haberleşme uydusunda, bu gece yarısı uydulardaki televizyon ve radyo yayınlarında frekans değişiklikleri yapılacak.

Türksat 2A haberleşme uydusunun ömrü 2016 başında tamamlanacağından, söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A haberleşme uydusuna aktarılacak. Yeni televizyon kanallarının yayına başlamasıyla Türksat 4A üzerinde bulunan 429 kanal sayısı, 477’nin üzerine çıkacak.

UYDU ALICILARININ AYARLANMASI 

TKGS Türksat Kanal Güncelleme Sistemi  ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyecek. Yeni uydu alıcısı alacakların, TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye ediliyor. TKGS uyumlu uydu alıcılarının listesine, “http://www.turksat.com.tr/tr/turksat-kanal-guncelleme-sistemi” adresinden ulaşılabilecektir.

Diğer uydu alıcıları için ise ;

“11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4 veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6” değerleri girilerek şebeke taraması yapılması gerekiyor.

Türksat 4A haberleşme uydusu, 42 derece Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da değişiklik yapılmasına gerek bulunmuyor.

Artık bu değişimlerle birlikte Türksat 2A, Türksat 3A ve Türksat 4A uyduları üzerinden 500’ün üzerinde televizyon ve 200’ün üzerinde radyo yayını yapılacaktır.

 


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments