Tıkalı Tuvaleti Açma Yöntemleri


0

Tıkalı Tuvaleti Açma Yöntemleri

Tuvalet tıkanıklıklarının çözüme kavuşturulmasında birçok yöntem uygulanmaktadır. İsteyenler bu işi profesyonel olarak yapan bir firmadan hizmet alabilirler. Ancak, bazı yöntemler sayesinde tıkanıklıkların bu tür bir desteğe gerek duymadan açılması da mümkün olmaktadır.

Evde Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri Nelerdir?

  • Tıkalı tuvaleti açmak adına ilk olarak sağlam ve kaliteli bir tuvalet pompasına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada, alaturka tuvaletin veya klozetin içerisinde su olması şarttır. Çünkü, ancak bu şekilde pompa yararlı bir şekilde çalışacaktır.
  • Pompanın yetersiz kalacağı bazı durumlar vardır. Tuvalet tıkanıklığına sebep olan cisim daha uzak bir mesafede ise bu sefer ince tel elbise askısından yardım alınmalıdır. Askı; düğüm yerinden çözülmelidir. Ardından, ucuna fazla kalın olmayan bir bez bağlanmalıdır. Bir sonraki aşamada, askı; klozetin veya alaturka tuvaletin içerisine sokulmalıdır. İleri geri olacak şekilde hareket ettirilmelidir. Bu sayede, tıkanıklığın olduğu yer tespit edilmelidir.
  • Pompa ve askı yöntemlerinden fayda göremeyen kişiler için daha farklı yöntemler bulunmaktadır. Bir çay bardağı karbonat, bir su bardağı sirke ve sıcak su; klozetin içerisine dökülmelidir. Bu karışım; tuvaletin içerisinde iki veya üç saat bekletilmelidir. Ancak, sirke ve karbonat karışımı; yalnızca organik cisimlerin sebep olduğu tuvalet tıkanıklıklarında işe yarayacaktır.
  • Hiçbir yöntemin işe yaramadığı hallerde ise tek çare olarak kimyasal açıcılardan yardım alınmalıdır. Bu tür açıcılar; tüm kalıntıları eritmektedir.

Sizlerde yaşayacağınız en maksimum sıkıntıda size en maksimum faydayı sağlayacak olan tuvalet tıkanıklığı açma firması ile hemen irtibata geçerek sorunlarınızdan anında kurtulabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments