Teknik Rapor


0

Teknik Rapor Hazırlanması

Teknik rapor; yapılar için çok önemlidir. Ancak, bu raporun hazırlanmasının da emek istediğini ifade etmek gerekir. Teknik rapor; bir yapıya ait dayanıklılığın ispatı olmaktadır. Bu noktada, bir binaya ruhsat verilmesi için hem o binaya ait teknik raporun bulunması hem de bu raporun yönetmeliklere uygun olarak hazırlanması gerekmektedir.

Bir başka deyişle, teknik rapor hazırlama süreci; deneyim ve uzmanlık gerektiren bir alandır. Teknik rapor hazırlanması için bu alanda hizmet veren mühendislik ve inşaat firmalarından destek alınmalıdır. Bu konuda destek alacağınız kişiler; teknik rapor hazırlama sürecine hakim mühendisler ve yapı denetim kurumları olmalıdır. 2007 Deprem Mevzuatı’na hakim olan kişilerden faydalanılması istenmektedir.

Teknik Rapor Hazırlanma Süreci

Mühendisler odasının belirlemiş olduğu paket programlar ile teknik rapor hazırlama sürecine başlanmaktadır. Bu noktada, ilk olarak, teknik rapor hazırlama sürecinin aşamalarından bahsetmek gerekir.

Bu süreçte, her şeyden önce, yapıya ait mimari projenin çizimiyle başlanmaktadır. Ardından, uygulama aşamasına geçilmektedir. Ancak, bu noktada, mühendislerin denetim ve uygunluk kontrolleri yapmasına rastlanmaktadır.

Teknik Rapor, Statik Analiz, Bina Sağlamlık Raporu, Bina Deprem Analizi, kelimeler her ne kadar da aynı anlama gelse de sizler için ahengi bir site için olmazsa olmazlardandır…!

Mühendisler tarafından tespit edilen tüm veriler; paket program çerçevesinde data kısmına girilmektedir. Ardından, analiz süreci başlamaktadır. Yapıya dair girilen verilerin belirli bir kontrol sürecinden geçtiğini ifade etmek gerekir.

[tooltip text=”Teknik Rapor” gravity=”nw”]  olarak ihtiyaç duyduğunuzda çekinmeden arayabileceğiniz ve sizler için 7/24 çalışan telefon numaramız olan 0553 193 92 32 no’lu telefondan bizlere ulaşmanız mümkündür.

Bu noktada, birtakım düzenlemeler yapma ihtiyacı hissedilmektedir. Kontrol sürecinin bitmesinin ardından teknik rapor süreci sonlanmaktadır. Teknik rapor; insanların can ve mal güvenliği konusunda oldukça önemlidir. Bu tip süreçlerinizde çekinmeden arayabileceğiniz mühendislerimizce bina ve diğer yapılarınızı analizi yaptırarak sadece 1 gün için değil  bütün zamanlarda güvenli bir şekilde süreçlerinizi yönetmeniz mümkün kılınacaktır.

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]<head>

<title>Teknik Rapor Nasıl yapılır</title>
<meta name=”description” content=”Teknik Rapor Nasıl yapılmalı diye merak ediyorsanız cevabı burada!”>
<meta name=”keywords” content=”Teknik Rapor, teknik rapor nasıl yapılmalı, statik analiz, deprem sağlamlık raporu”>
<meta name=”author” content=”teknikrapor.org”>
</head>[/box]

Görüldüğü üzere her türlü ihtiyaçlarınızda bir adım yanınızda olan firma olarak sizlerin taleplerinize hemen dönüş yapılmaktadır. Dilerseniz Google üzerinden de bizlere ularaşak talep yapabilir dilerseniz iletişim formu aracılğıyla da teklif alabilirsiniz.

İSTANBUL TEKNİK RAPOR HİZMETLERİ

Web : www.teknikrapor.org
E-Posta : info@teknikrapor.org
Tel        : +90(212)5503551
Gsm     : +90(533)1939232
Adres  : Kirazlı Cad. Önka İş Merkezi No:8 34212 Bağcılar/İstanbul


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
İnekce İnekce
0
İnekce
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Allah'ım Aman Allah'ım
0
Aman Allah'ım
Kazanç Kazanç
0
Kazanç
admin

0 Comments