Cumartesi , Temmuz 2 2022
Son Haberler
Anasayfa / Firma Tanıtım / Sülük Tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir?

Sülük Tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir?

Sülük Tedavisi Hangi Hastalıklarda Uygulanmaz?

Sülük tedavisi uygulanmadan önce kişinin doktor kontrolünden geçmesi gerekir. Eğer belli bir rahatsızlığı varsa bunu da tedavi öncesinde doktoruna bildirmelidir. Sülük tedavisi bazı hastalıklarda uygulanmaz. Örneğin bir kişide anemi yani kansızlık sorunu varsa, kan sulandırıcı ilaçlardan kullanmıyor ise, pıhtılaşma ile ilgili bir rahatsızlığı varsa, vücudunun belli bir aktif kanama odağı yoksa, son bir ay içerisinde mide veya bağırsak kanaması gibi rahatsızlıklar başına geldiyse sülük tedavisi uygulanmamalıdır.

Bunların dışında cerrahi bir operasyon geçirilecekse bu operasyon öncesinde sülük tedavisi uygulanmamalıdır. Diyalize giren hastaların vital bulguları sıklıkla değişim gösterdiği için sülük tedavisi uygulanmaz.

Hamile olan kadınlarda veya emziren kadınlarda, diyabeti kontrolsüz olanlarda ve kalp yetmezliği rahatsızlığı olan kişilerde sülük tedavisi uygulanmaz.

Sülük Tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir?

Lokal kaşıntılar, sülük tedavisi sonrası en sık karşılaşılan yan etkilerden biridir. Uygulama bölgesinde kaşıntılar oluşabilir. Bunu önlemek için evde 2 gün süresince soğuk uygulama yapılabilir. Bunun dışında çok nadir kanamanın uzaması, tansiyon düşüklüğü, baş dönmesi meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda doktorunuza veya en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz önerilir.

Tedavi Anında Sülük Çıkarılır mı?

Sülükleri ısırılan bölgeden çekerek çıkartmamalısınız. Bu yöntemi kesinlikle kullanmayın. Sülükleri bölgeyi terk etmeleri için biraz sigara dumanı veya ısı uygulayabilirsiniz. Böylelikle sülükler kendiliğinden bölgeyi terk edeceklerdir.

 

Bir önceki yazımız olan Sülük Tedavisi Zararlı mıdır? başlıklı makalemizde Sülük tedavisi, sülük tedavisi faydası ve Sülük Tedavisi Zararlı mıdır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Alafranga Tuvalet Neden Tıkanmaktadır?

Alafranga Tuvalet Neden Tıkanmaktadır? Gündelik koşturma içinde tuvalet tıkanıklığı sorunu hem hiç beklenmeyen hem de ...

Bir cevap yazın