Siparişlerini Sepetten Terk Eden Ziyaretçiler


0

sepetten-terk-eden-ziyaretcilerSepetten terk eden ziyaretçiler” olarak tanımladığımız grup eticaret sitemize ziyaret ettikten sonra bir ürünü beğenmiş ve sepetine eklemiş, fakat daha sonra ödeme adımlarında ilerlerken; dikkat dağınıklığı, alternatifler araştırması isteği, teknik sorunlar gibi olası birçok nedenden ötürü siparişini tamamlamadan siteden ayrılmış kişilerdir.

Sitemizden günlük 50 sipariş alıyorsak ve sepetten terk etme oranımız %70 ise (ortalaması %65-85 arası) günlük olarak kaçırdığımız sipariş sayısı 117 olarak hesaplanır.

Ortalama sepet tutarı 150 TL varsayımında 117 x 150 = 17.550 TL kaçırdığımız günlük sipariş toplamı olacaktır. Bu hesap sonrasında konunun ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor.

Bu kayıpları geri dönüştürmek hedefiyle geliştirilmiş olan Rejoiner ile sepetine ürün ekleyip sipariş adımlarında işlemi yarım bırakan tüm ziyaretçileri izlemeye alarak, satışa çevirebilirsiniz.

Veya yandex metrika ile müşterilerinizin tüm süreçlerini anlık izleyip bilgi sahibi olduktan sonra onlara ulaşıp neden vaz geçtiklerini sormaktır.

 


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments