Sineklik Tamiri


0

Sineklik Tamiri

Günümüzde bilhassa yazlık ve sıcak bölgelerde oldukça sık kullanılan sineklikler evin içinde sivri sinek, kara sinek ve böcek gibi istenmeyen canlılardan korunmamıza yardımcı olur.

Gelişen teknolojiyle beraber piyasada birçok sineklik modeli bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak pileli sineklik, store sineklik, menteşeli sineklik ve sürgülü sineklik modelleri gösterilebilir. Bunlar içinde pileli ve store sineklikler son yıllarda popüler olmuş modellerdir. Menteşeli ve sürgülü sineklik tamiri son kullanıcı tarafından gerçekleştirilebilirken, pileli ve store model sinekliklerin tamiri için mutlaka konusunda uzman kimselerden yardım almak gerekir.

Sineklik Tamirinin Püf Noktaları

Sineklik modellerine göre sineklik tamiratında farklı sorunlarla karşılaşılmaktadır. Pileli sinekliklerde tülün bozulması durumunda mutlaka değiştirilmesi gerekir. Yine pileli sineklik tamirinde karşılaşılan en önemli sorun sinekliğin iplerinin kopmasıdır. Sinekliğin ipleri kolay tedarik edilebilecek bir malzeme olmadığından dolayı bu işlemlerin yetkili firmalar tarafından yapılması gerekmektedir.  Store sineklik modellerindeyse sinekliğin en alt bölümünde yer alan parça zamanla güneş ışınlarının etkisiyle esneyip kırılabilmektedir.

Bu parçayı tedarik edip tamir etmeniz mümkün olsa da store modellerde karşılaşılan sinekliğin kutu arızası sorununda mutlaka konusunda uzman bir firmadan yardım almanız gerekir. Store sinekliklerde kutu arızası sinekliğin yay mekanizmasının kırılması olarak da bilinir ve bu işlem ancak sineklik tamircisi tarafından yapılabilir. Menteşeli ve sürgülü modellerde karşılaşılan en büyük sorun sinekliğin tülünün zamanla yıpranması ve kopmasıdır. Bu sorun bir sineklik tülü tedarik edilerek kolayca halledilebilir fakat sineklik tamiri için konusunda uzman firmalardan yardım almak işinizin daha iyi görülmesini sağlayacaktır.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments